Менеджмент та матеріалообробка

Нині до складу відділення входить дві спеціальності, а саме: «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та «Організація виробництва».

Історія відділення

Історія відділення розпочалася з моменту відкриття в м. Конотопі у грудні 1980 року Конотопського електромеханічного технікуму, який був підпорядкований Міністерству вугільної промисловості СРСР. Директором призначено Бєляєва Олександра Павловича, заступником директора з навчальної роботи Ростовського Анатолія Павловича. З 1980 року набір студентів відбувався на вечірнє відділення за спеціальністю 0501 «Обробка матеріалів різанням», а з 1981 року – і на денне відділення. У 1982 році директором призначено Ростовського Анатолія Павловича, заступником директора з навчальної роботи Коржа Миколу Олександровича. 1993 року була проведена реорганізація відділення  і спеціальність отримала назву «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях», а завідувачем відділення призначено Лебедєва Бориса Володимировича, який у вересні 1996 року перейшов працювати на підприємство. Завідувачем денного відділення призначено Галак Катерину Миколаївну. Викладачі відділення Галак К.М., Лебедєв Б.В., Гаврилов Ю.В., Ростовський А.П., Богунова В.В., Пасічнюк Т.О., Чорній Л.І. прийшли працювати до технікуму з виробництва. Досвідчені спеціалісти, вони створили на відділенні атмосферу зацікавленості, технічної творчості, намагались розвинути у студентів відчуття впевненості у своїх силах, гордості за навчальний заклад та професію.
Викладачі наближали навчання до виробничих умов, заохочували у студентів самостійність мислення, вміння відстоювати і захищати власну думку.
Виробничі практики, участь у будівельних загонах, численні екскурсії та туристичні поїздки дозволяли студентам перетворитись на згуртований колектив однодумців, ближче познайомитися один з одним та з викладачами.
У 1997 році, згідно з Постановою Кабінету Міністрів та наказу «Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підвідомчих Міносвіти», електромеханічний технікум ліквідується як навчальний заклад. На базі будівельного та електромеханічного технікуму створено Політехнічний технікум. У 1999 році на базі спеціальності «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» з ініціативи Галак К.М. відкривається спеціальність «Організація виробництва» на якій працюють викладачі Галак К.М., Кулаковська О.Д.,  Весперіс С.З., Савченко Є.І., Прокопець О.В., Власенко Д.О. та ін.
Проблема підготовки керівників середньої ланки була і є особливо актуальною. Спеціальність «Організація виробництва» задовольнила потребу виробничого сектору економіки держави саме в таких кадрах. Студенти спеціальності отримують спеціалізовану економічну освіту, підкріплену технічними знаннями, можливість самореалізації під час навчання. Наприклад, участь у наукових конференціях дозволяє представити своє бачення вирішення тих чи інших проблем економіки, спроектувати економічні процеси та спрогнозувати їх подальший перебіг.
У сучасних умовах, коли на ринку праці «дефіцит» кадрів відсутній, вимоги до випускників вищих навчальних закладів підвищуються, тому на відділенні активно впроваджуються передові інноваційні технології навчання, що значно підвищує конкурентоспроможність його випускників.
У 2001 році Політехнічний технікум став структурним підрозділом Конотопського інституту Сумського державного університету. 2004 року в Політехнічному технікумі КІ СумДУ завідувачем відділення призначено Рязанцева В’ячеслава Вікторовича, а з 2012 року відділення очолює Колесников Геннадій Глібович.
На відділенні створені циклові комісії спеціальних дисциплін, які реалізують методичну, навчальну та виховну роботу. Голова циклової комісії спеціальності «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» – Туманова Юлія Володимирівна, спеціальності «Організація виробництва» – Іващенко Марина Миколаївна.
Основною ланкою педагогічного колективу технікуму завжди була підготовка кваліфікованого молодого спеціаліста, багатогранного фахівця, виховання цілісної та гармонійної особистості.
Випускники відділення працювали на різних підприємствах вугільної промисловості Донбасу, Томська. Нині відділення випускає молодих спеціалістів для потреб підприємств міста та регіону.

Проходження виробничої практики

Після вивчення студентами теоретичних дисциплін їх необхідно закріпити на практиці. Виробнича практика студентів відділення проходить на провідних підприємствах міста та регіону, а саме:

1) cпеціальності «Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях»:

• ВАТ «Мотордеталь-Конотоп»;
  • ВАТ «Конотопський арматурний завод»;
  • ВАТ «Конотопський механічний завод»;
  • АТ НВО «Червоний металіст»;
  • ВАТ «Конотопський електромеханічний завод»;
  • ВАТ «Конотопський завод по ремонту дизель-потягів»;
  • ДП МО «Авіакон»; Дистанція колії;
  • Вагонне депо ст. Бахмач;
  • КМС-285 м. Бахмач;

2) спеціальності "Організація виробництва":

• ВАТ «Мотордеталь-Конотоп»;
  • Житлові ремонтні експлуатаційні дільниці;
  • АКБ «Аваль»;
  • КБ «Правекс» та інші.

Випускники відділення мають можливість продовжити навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, а саме: