Про нас

Політехнічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету – один із найстаріших навчальних закладів України. Він заснований 16 серпня 1890 року як трирічне Технічне залізничне училище з підготовки спеціалістів техніків для обслуговування потреб приватної Києво-Воронезької залізниці (машиністів паровозів, дорожніх майстрів, чергових станції, майстрів із ремонтів паровозів і вагонів, старших телеграфістів). З того часу упродовж 120 років день за днем, крок за кроком, сторінка за сторінкою пишеться біографія навчального закладу, що нерозривно пов'язана з історією розвитку залізничного транспорту, з історією нашої країни. За 120 років свого існування на освітянській ниві заклад пройшов складний шлях становлення, пошуку, реформування. І кожен із цих 120 років – нова сходинка на шляху розвитку та вдосконалення.

Плинули роки… Вирували події…Змінювали долі… А технікум жив своїм життям, писав власну біографію, і завжди незмінною залишалася мета – підготовка висококваліфікованих фахівців транспортних і будівельних спеціальностей, здатних ефективно працювати в умовах часу. За період свого існування навчальний заклад підготував близько 25 тисяч фахівців. Золотими літерами в історію вкарбовані імена випускників різних років, які стали добре знаними й відомими далеко за межами міста Конотоп. Тисячі випускників закладу і сьогодні своєю працею, вірністю обраній спеціальності створюють його імідж, продовжують славні традиції.

З 2007 року Політехнічний технікум очолює Тетяна Вікторівна Гребеник. Це перша жінка, що працює на посаді директора цього закладу, неординарна особистість із високим рівнем відповідальності, креативності та творчого потенціалу, натхненниця багатьох інноваційних починань, справжня покровителька студентів, керівник-професіонал, менеджер освітньої галузі високого рівня.

Політехнічний технікум сьогодні – це вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації. Контингент студентів становить понад 800 осіб (на денному та заочному відділеннях). Навчально-виховний процес у технікумі здійснюється висококваліфікованими фахівцями зі значним досвідом роботи, науковим здобутками та яскравим педагогічним талантом, які своєю щоденною плідною працею примножують досягнення рідного закладу.

У закладі створені всі умови для розвитку студента як гармонійної особистості: діють предметні гуртки, колективи художньої самодіяльності, спортивні секції, команда Клубу веселих та кмітливих, видається власна газета «Сучасник», є можливість проявити себе через діяльність студентського самоврядування та волонтерську роботу. Студенти технікуму гідно представляють рідний навчальний заклад у спортивних змаганнях, олімпіадах і конкурсах наукового й творчого спрямування, культурно-мистецького фестивалях.

Авторитет закладу сьогодні ґрунтується на органічному поєднанні кращих традицій та бажанні відповідати вимогам часу. За всі роки існування склалася розвинена інфраструктура – це навчальні корпуси та гуртожитки, бібліотека, яка налічує понад 100 тисяч примірників, спортивна, актова зали, молодіжний центр, чотири комп'ютерні класи, розвинена локальна електронна мережа. Створений сайт Політехнічного технікуму, забезпечено безпровідний доступ до Інтернету, обладнані автоматизовані робочі місця в читальній залі бібліотеки, створено  електронну методичну бібліотеку технікуму. За нами майбутнє!