Бібліотека

Однією з найстаріших бібліотек нашого міста є бібліотека Політехнічного технікуму та Конотопського інституту СумДУ. Початок історії нашої бібліотеки сягає сивої давнини, а саме 16 серпня 1890 року, коли Управлінням колишньої Московсько-Києво-Воронезької залізниці на станції Конотоп було відкрито Технічне залізничне училище. Бібліотека училища на той час мала в наявності 36 книг на суму 173 крб. 75 коп. (для порівняння місячна заробітна плата начальника училища була 200 крб.), більшість з яких складали підручники зарубіжних авторів.

У 20 - 30 роки минулого століття бібліотека активно поповнювалася різноманітною літературою, як навчальною, так і художньою. До свого 50-ти річчя (1940 рік) технікум підійшов з гідними показниками. На цей час у ньому навчалося 320 учнів, а бібліотека нараховувала 60 тис. примірників книг. Та війна знищила ці надбання. Було пограбовано устаткування кабінетів і лабораторій, втрачена бібліотека. Після війни треба було починати все спочатку. І в переліку нових задач технікуму 3 пунктом було: "… значно поповнити бібліотеку підручниками, довідковим матеріалом і художньою літературою". Незважаючи на повоєнні складності в країні, у людей не зникло бажання читати і вчитися. Бібліотека стала активно поповнюватися підручниками та різноманітною літературою. У нас є книги, видані у 1946, 1947 і 1948 роках.

1 вересня 1974 року технікум переїхав у нове приміщення по вулиці Садовій і бібліотека зайняла майже все ліве крило першого поверху. Абонемент розмістився у трьохярусному сховищі, а для індивідуальної роботи читачам був наданий світлий та просторий читацький зал. У 1997 році в результаті об'єднання з електромеханічним технікумом фонд поповнився 14-ма тисячами примірників книг. У 2002 році на базі технікуму був заснований Конотопський інститут Сумського державного університету.

Бібліотека піднялась на більш вищій рівень, почала співпрацювати з бібліотекою СумДУ по забезпеченню студентів та викладачів науковою, навчальною та методичною літературою.
Реформування вітчизняної освіти згідно з вимогами часу змінює і обличчя бібліотеки навчального закладу. Поступово поліпшуються умови роботи нашої бібліотеки. Зараз її фонд складає 100 тисяч примірників книг, великій вибір періодичних видань. Обслуговуємо 2750 користувачів. Кожен місяць бібліотеку відвідують 7000 читачів. Щомісячна книговидача складає більш 22000 примірників. Бібліотека веде активну краєзнавчу, інформаційну роботу. Зокрема популярними є тематичні виховні години, читацькі конференції та книжкові виставки. Здійснюється значна робота зі збереження та упорядкування фондів, налагодження їхнього обліку.
Застосування нових комп'ютерних технологій у бібліотечній роботі - це не данина моді, а інструмент для орієнтування в сучасному інформаційному просторі. У цьому році розпочалася комп'ютеризація книгозбірні. Тепер ми розраховуємо на автоматизацію всіх технологічних циклів, що надасть можливість полегшити та прискорити процеси: комплектування, оброблення, каталогізації, пошуку інформації, книговидачі та обслуговування користувачів.
Наша бібліотека не змогла б успішно працювати, якби в цю справу не вкладали свої серця і свої долі співробітники бібліотеки. П'ять досвідчених фахівців, майстрів своєї справи наполегливо, творчо і натхненно створюють авторитет бібліотеки. Хочеться підкреслити, що саме бібліотекарі роблять відчутний внесок у розвиток моральності, високих людських якостей кожного студента, створюють атмосферу гостинності та доброзичливості для своїх читачів.

Перехід до бібліотеки