Спорт

Одним з головних напрямків навчально-виховного процесу в технікумі є створення умов для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я студентів, підвищення рівня їхньої фізичної підготовленості.
Спорт – це заряд бадьорості та енергії, добрий настрій та відмінне здоров’я. Це азарт, підтримка один одного в командних змаганнях, прояв лідерських якостей та вміння відповідати за інших.

І. Матеріальна база

Для проведення навчальної, спортивно-масової та оздоровчої роботи технікум має:
- майданчик з тренажерним обладнанням, площа 750 м2;
- футбольне поле для міні-футболу з синтетичним покриттям, площа якого 800 м2;
- приміщення для змагань з настільного тенісу, площа 210 м2, у тому числі з тренажерним обладнанням – 50 м2;
- спортивний зал, розташований в головному корпусі технікуму, площа якого 468 м2. Має необхідний інвентар для проведення змагань зі спортивних ігор;
- критий стрілковий тир на 25 м для стрільби з пневматичної гвинтівки.

ІІ. Проведення фізкультурно-спортивних заходів

У технікумі на належному рівні проводиться спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота.

Збірні команди технікуму беруть участь в міських та обласних спартакіада серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. В міських спартакіадах спортивний клуб технікуму постійно займає І місце.

Працюють спортивні секції, які включають в себе:
- тренування;
- проведення змагань, турнірів, дружніх зустрічей;
- організацію днів відпочинку та зв’язків з випускниками.

Секція настільного тенісу

Настільний теніс – вид спорту, спортивна гра, основана на перекиданні спеціального м’ячика ракетками через ігровий стіл із сіткою за визначеними правилами.
Нині в Конотопі небагато місць для гри в настільний теніс, а місця, де можна в засвоєнні навиків гри розраховувати на допомогу гарного тренера, можна перерахувати на пальцях однієї руки. Політехівцям поталанило! Дана гра допомагає тримати себе в гарному тонусі, розвивати реакцію, тренувати зір та просто підіймає настрій.

Тренер Арзанов В. І.

Юнацька збірна команда з настільного тенісу в міських та обласних змаганнях серед ВНЗ І-ІІ р.а. посідає призові місця. Команда бере участь у регіональній лізі Клубного чемпіонату Сумської області.

Секція баскетболу

Баскетбол (англ. basket – кошик і ball - м’яч) – спортивна командна гра з м’ячем, який закидають руками у кільце із сіткою, закріплене на висоті 10 футів (3 метри 5 сантиметрів) над майданчиком.

Баскетбол – одна з найпопулярніших спортивних ігор у нашій країні. Для неї характерні різні рухи: ходьба, біг, зупинки, повороти, стрибки, ловля, кидки та ведіння м’яча, що здійснюються в єдиноборстві з суперником. Такі різні рухи сприяють покращенню обміну речовин, діяльності всіх систем організму, формують координацію.

Тренер юнацької та дівочої  команд – Кабанова О.Є. – викладач фізичного виховання технікуму

Секція волейболу

Волейбол (у пер. з англ. «літаючий м’яч») – вид спорту, командна спортивна гра, у процесі якої дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою, намагаючись направити м’яч у бік суперника таким чином, щоб він приземлився на майданчику суперника.

Волейбол – неконтактний, комбінаційний вид спорту, де кожний гравець має своє місце на майданчику: нападаючий, захисник, розводящий. Важливі такі якості спортсменів, як витримка, сміливість, рішучість, координація, фізична сила (для ефективного проведення атакуючих  ударів).

Тренер юнацької та дівочої команд – Арзанов В.І. – викладач фізвиховання

Збірна команда технікуму – неодноразовий призер першості міста серед навчальних закладів. Постійно бере участь і посідає призові місця в різноманітних турнірах у межах міста.

Міні-футбол

Футзал (в Україні та деяких інших країнах часто використовують термін «міні-футбол») за правилами гри нагадує футбол, хоча існують деякі відмінності. Футзал – командна спортивна гра в залі, у якій беруть участь дві команди з 5 гравців, один з яких воротар. Дозволяється необмежена кількість замін. У даній грі використовується менший за розмірами м’ячик, з меншим відскоком, ніж звичайний футбольний м’яч.

Правила створюють акцент на імпровізації, креативності та техніці, а також контролі м’яча та передачах в обмеженому просторі.

Тренер – Арзанов В.І. – викладач фізвиховання

Футбольна команда – переможець першості міста серед ВНЗ І-ІV р.а., в обласних змаганнях серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації нижче 4-го місця не посідали. Команда талановита й перспективна. Переможці кубка губернатора Сумської області серед навчальних закладів міста.

Кульова стрільба з пневматичної гвинтівки

Секція відкрита з метою військово-патріотичного виховання молоді, підвищення рівня фізичної підготовки молоді та підготовки спортсменів вищих розрядів.

Тренер – Каліуш С. П.

Стрілки технікуму – переможці першості міста серед навчальних закладів.

IІІ. Проведення фізкультурно-спортивних заходів

Фізкультурно-оздоровчі заходи проводяться на достатньо високому рівні. Змагання серед навчальних груп з настільного тенісу, баскетболу, волейболу, міні-футболу, легкої атлетики традиційно проводяться протягом року згідно з графіком. До оздоровчих заходів віднесено: «Олімпійський тиждень», «Веселі старти», «День здоров’я» та інші.Влітку студенти технікуму відпочивають у студентському спортивно-оздоровчому таборі «Заряд».