Нові освітні перспективи

Конотопці поглиблюють співпрацю з Польщею

Молодіжною організацією студентів «Новий час», заснованою на базі Політехнічного технікуму та Конотопського інституту СумДУ, підписано угоду про співробітництво в рамках міжнародного освітнього проекту «НаукаPL» (Польща). Таким чином Конотоп став четвертим містом України на ряду з Києвом, Дніпропетровськом і Черкасами, де реалізовується відомий європейський проект.

З цієї нагоди з візитом у Конотопі побував гість із Варшави – виконавчий директор проекту Сергій Кондрашов. На минулому тижні він провів низку зустрічей з керівництвом вищевказаних навчальних закладів, студентством та представниками громадських організацій міста, які, власне, й ініціювали початок такої роботи в Конотопі. Вагома роль у налагодженні цієї співпраці належить місцевому благодійному фонду «Джерело».

У ході бесід піднімалися найбільш хвилюючі питання в напрямку відносин із Польщею та було виокремлено основні кроки щодо подальшого співробітництва.

Як зазначив Сергій Кондрашов, наразі проект включає в себе 30 державних і приватних вузів Польщі та пропонує абітурієнтам із України навчання за понад 700 спеціальностями, а його основна задача – зробити вищу освіту в Польщі для абітурієнтів, у тому числі й з України, максимально доступною. Головним партнером проекту «НаукаPL» є Суспільна академії наук у Варшаві. Це комерційний вуз, на базі якого  створено представництво проекту, що займається організацією питань, пов’язаних із його роботою в Польщі.

«Студенти, які стають учасниками проекту і відправляються на навчання в один із польських вузів, отримують комплексну і максимально вичерпну допомогу у вирішенні питань, пов’язаних із вступом, навчанням та проживанням на території Польщі. Також ми гарантуємо підтримку студентів протягом першого року навчання, задля спокою батьків вони перебувають під постійним наглядом. Крім того, зараз ми докладаємо зусиль для того, аби цей цикл був замкнений і українці, які поїхали на навчання до Польщі, були затребувані на ринках праці та потім, здобувши освіту, знайшли роботу», – зазначив  Сергій Кондрашов.

Між тим, участь у міжнародному освітньому проекті не обмежуватиметься лише можливістю здобути вищу освіту в європейській країні. Передбачається низка інших напрямків роботи.

«Паралельно із цим ми прагнемо реалізації спільних наукових і соціальних проектів, організації освітніх турів, культурних обмінів, стажування наших студентів у Польщі, підвищення кваліфікації викладачів, організації тимчасового працевлаштування для молоді. А ще здійснюватиметься робота над можливістю здобуття подвійного диплому та вивчення польської мови на базі Політеху», – відмітила директор ПТ КІСумДУ Тетяна Гребеник.

Уся робота акумулюватиметься в стінах Політехнічного технікуму. Долучатимуться до неї низка громадських організацій міста та благодійний фонд «Джерело». А зважаючи на те, що організація «Новий час» охоплює всіх студентів міста, це дасть змогу й учням інших навчальних закладів Конотопа брати участь у різних програмах в рамках міжнародного проекту.

Крім того, у Конотопі планується створення Польського центру. Так, зі слів  представника благодійного фонду «Джерело» Венедикта Яроцького, який безпосередньо займається цим питанням, центром надаватимуться послуги з перекладу на польську мову необхідних для вступу документів, з працевлаштування молоді на території Польщі та ін. Тим часом вивчення польської мови під егідою проекту «НаукаPL» у Конотопі стане можливим не тільки для студентів, а для всіх бажаючих.

Важливим є фінансовий бік справи, оскільки все це – комерційна програма. Утім, участь у проекті прагнутимуть максимально здешевити. Певні напрацювання в цьому напрямку вже є, у тому числі вивчається можливість залучення спонсорів та інвесторів.

Практичної реалізації спільних планів слід очікувати в близькому майбутньому. Якщо робота в напрямку здобуття подвійного диплому тільки розпочнеться, то втілення таких проектів як: можливість вступити до одного з польських вишів, вивчення польської мови, оглядові екскурсії до Польщі та обмін культурним досвідом під час зустрічей наших і польських студентів планується вже цьогоріч.

Підсумовуючи свій візит, Сергій Кондрашов акцентував увагу українських колег на тому, що проект «НаукаPL» – це не популяризація Польщі і він не прагне відтоку студентів та інших громадян України за кордон для отримання громадянства, навпаки, намагається створити умови для розуміння і сприйняття досвіду європейських колег. А що швидше запанує мир в Україні, тим скоріш проект запрацює на повну силу.

Валентина Здоровцова