Презентація проекту «Герої нації»

10 листопада в читальній залі бібліотеки Політехнічного технікуму КІСумДУ відбувся брифінг, присвячений народному історико-патріотично-мистецькому проекту «Герої нації». Участь у заході, організованому для студентства Політеху, місцевих ЗМІ та громадськості міста, взяли: Людмила Говійна (Богдана Олександровська) – журналіст, драматург, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація Слова – 2015», один із координаторів проекту «Герої нації», Леонід Шендрик – заступник голови Конотопського осередку «Сумського земляцтва в м. Києві», Марина Люшина – керівник народного театру «МИ», режисер-постановник вистави «Із Тарасом через Морок» за п’єсою Богдани Олександровської, Анатолій Ілюсін – настоятель Свято-Миколаївського храму с. Сахни, в. о. настоятеля конотопського собору Різдва Пресвятої Богородиці. А також Степан Кузь – священник, військовий капелан, представник волонтерської спільноти Конотопщини, Валерія Рошкован – керівник Міжнародного благодійного фонду «Крила надії», Лариса Шапошниченко – художник театру-студії «Ми», керівник зразкової дитячої художньої студії «Біла ворона» МБК «Зоряний», Олександр Дубина та Світлана Черних – виконавці провідних ролей вистави за п’єсою Богдани Олександровської «Із Тарасом через Морок».

Ведуча заходу – викладач Політехнічного технікуму Тетяна Радько розповіла присутнім на зустрічі про історію виникнення історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації», що зусиллями багатьох небайдужих і творчих людей був розпочатий саме в нашому місті рік тому. Після чого слово мали автор п’єси «Із Тарасом через Морок» Людмила Говійна та керівник театру-студії «Ми» Марина Люшина, яка поставила за цією п’єсою однойменну виставу. Вони поділилися спогадами і враженнями від своєї творчої співпраці, результатом якої вже стала чудова вистава «Із Тарасом через Морок», побачити яку могли не тільки конотопці, а й жителі всієї країни, завдяки організованій під час прем’єри онлайн-трансляції. Також Людмила Говійна закликала присутніх студентів Політеху та всіх конотопців знайти в історії свого роду справжніх героїв нації – людей, завдяки яким ми сьогодні живемо.

До речі, під час брифінгу учасники проекту поділилися чудовою новиною – 26 листопада о 13:00 в київському Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України (вул. Грушевського, 30/1) конотопський аматорський театр «Ми» дасть виставу «Із Тарасом через Морок». Це – спільна акція Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» та Міністерства оборони України, приурочена до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Своїми враженнями від участі у виставі поділилися актори театру «Ми» Олександр Дубина та Світлана Черних. Запам’ятаються учасникам заходу й слова, сказані представниками духовенства.

Актуальність проекту «Герої нації», актуальність вистави «Із Тарасом через Морок» особливо гостро відчувається саме сьогодні, оскільки допомагають зрозуміти всім, що український народ у 1932-33 роках не просто масово вмирав з голоду, а чинив супротив, боровся і перемагав! Ми зобов’язані пам’ятати, знати свою правдиву історію, щоби уникнути непоправного у майбутньому, а проект «Герої Нації» – це ще одна можливість сказати: «Україна пам’ятає. Світ визнає. «Світла пам’ять і вічна шана героям!» – підсумовуючи, зазначила ведуча. Логічним завершенням зустрічі стало вшанування всіма присутніми в залі пам’яті невинних жертв Голодоморів і політичних репресій, Героїв Небесної сотні та загиблих у зоні АТО – всіх загиблих патріотів України.