«Топонімія Криму»

Студенти 4 групи Політехнічного технікуму КІСумДУ 19 січня о 14:00 в міському центрі культури і дозвілля «Кінотеатр «Мир» відвідали презентацію карти «Топонімія Криму», яку презентував відомий український журналіст, головний редактор «Історичної правди» Вахтанг Кіпіані.

На унікальній карті Криму вказані всі автентичні назви населених пунктів: кримськотатарські, слов’янські, грецькі, турецькі, єврейські, італійські тощо.

Відзначимо, що зала кінотеатру була переповнена – зустрітися з цікавою людиною прийшли вчителі історії та географії, бібліотекарі міських бібліотек, журналісти, зацікавлені мешканці міста. Відновлення історичної топоніміки – це не питання наших бажань, а питання відновлення історичної справедливості по відношенню до всього Криму, кримськотатарського народу, відмітив В. Кіпіані. Ідея, щоб ця унікальна карта потрапила в школи та ВНЗ починає набирати реальних обрисів. Першим таким містом став наш Миколаїв! Підприємець та волонтер Давид Браун купив понад 60 карт для рідного міста, які були тут же, на зустрічі, передані школам.

Розмова була жвавою, В. Кіпіані дав чіткі відповіді на численні запитання, порадив педагогам частіше звертатися до Інтернет-проекту «Історична правда» під час проведення уроків, адже тут вони знайдуть конкретні матеріали, а також новий погляд на історичні події.