PDFДрук

Підводимо підсумки

Початок жовтня знаменується підведенням підсумків проходження виробничої практики студентами 4 курсу будівельних спеціальностей, а саме: “Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій”, “Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільнихдоріг та аеродромів” і “Будівництво та експлуатація будівель і споруд”.

Проходження практики відбувалось на базах виробничих підприємств, з якими попередньо були заключні відповідні двохсторонні угоди. Географія баз практики видалась досить широкою, і охопила не лише організації міста Конотопа та Сумської області, а й установи Чернігівської області, міста Києва та Броварів.

Особливої уваги хотілось би приділити підприємствам, які мають досить великі виробничі потужності та з якими щорічно продовжується вестись тісна співпраця:

філія “Конотопський райавтодор” ВАТ Дочірнє підприємства “Сумський облавтодор” Державної акціонерної компанії “Автомобільні дороги України” здійснює обслуговування та ремонт автомобільних шляхів міста та району;

ПрАТ Броварське “Шляхово-будівельне управління № 50” має більш ніж 37-річний досвід будівництва, реконструкції та ремонту магістральних автомобільних доріг та території України. Підприємство має в своєму арсеналі висококваліфікований персонал, новітні технології та техніку для будівництва доріг, що і стало гарною передумовою проходження виробничої практики.

ТОВ “Укрспецбудмонтаж” місто Київ займається зведення як промислових так і цивільних будівель (бізнес-центрів), із застосуванням новітніх підходів до архітектурних рішень та кваліфікованих будівельних робіт.

Служба колії КП “Київпастранс”, підприємство, що спеціалізується на обслуговуванні та проведенні ремонтних робіт трамвайних колій міста Київ.

Серед інших підприємств, які надали можливість опанувати студентами виробничі аспекти обраної професії слід відмітити: відокремлені підрозділи Конотопської та Хутір-Михайлівської колійної машинної станції, ПП “Ремсервіс”, ПП “Будтехсервіс”, ПП “Будстиль-ЛТД”, філії Серединобудський та Куликівський райавтодор ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України”, ПрАТ “Агропромбуд”, ТОВ “ПЕД-БУД”, ТОВ “СПС-Буд”, КП “Флора”, ТОВ “Десна”.

А також вже стало гарною традицією, на базі Конотопського інституту СумДУ, організовувати роботу молодіжного будівельного загону, робота якого була спрямована на проведення різного роду будівельних та ремонтних робіт по підготовці закладу до нового навчального року.

В ході проведеної виробничої практики студентами було вирішено комплекс основних питань, що складають її зміст, а саме:

засвоєні новітні технології організації виробництва;

опановані прийоми та методи роботи із сучасними інструментами та контрольно-вимірювальними приладами;

опрацьовані питань економіки, стандартизації та організації науково-дослідної і проектно-конструкторської роботи;

вивчені питання охорони праці, правила техніки безпеки та шляхи збереження довкілля в процесі виробництва.

Аналізуючи отримані професійні навички, отримані враження та складені звітні документи, результат проведеної виробничої практики на будівельних спеціальностях технікуму можна вважати позитивним. Отримання практичної підготовки з майбутньої професії, сприятиме самореалізації студентів в умовах сучасної ринкової економіки України.