PDFДрук

Перше грудня – день єднання заради подолання епідемії ВІЛ/СНІДу

01 грудня світова громадськість об’єднує свої зусилля для подолання проблеми ВІЛ/СНІДу. Щорічно з нагоди цієї дати в країні проходить низка акцій, ініційованих урядовими структурами та громадськими організаціями, мета яких – подолання дискримінації по відношенню до ВІЛ-позитивних людей, залучення уваги суспільства та громадськості до епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 р. У травні 1998 р. Всесвітня організація охорони здоров’я своєю резолюцією офіційно оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Цього дня уряди звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ/СНІДу. 2003 р. Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з цим страшним діагнозом, виступила з ініціативою змінити назву Дня боротьби зі СНІДом на День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до таких людей. Майже рік тому в Сумській області було зафіксовано 2200 випадків ВІЛ-інфекції. Станом на вересень 2017 р. ця цифра збільшилася майже на півтори сотні. Загалом за цей рік у нашій області від СНІДу померла 21 людина. За статистикою 80% ВІЛ-позитивних – це люди віком від 15 до 35 років.

Працівники психологічної служби разом з представниками студентського самоврядування Політехнічного технікуму КІСумДУ провели 01 грудня заходи, спрямовані на попередження цієї проблеми серед молоді та на формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей: акція «Червона стрічка»: стань ближче»; психологічна гра «Чорнильна пляма» (про шляхи розповсюдження ВІЛ-інфекції та засоби захисту); соціальна гра «Фотофішка»; тренінгове заняття «Що впливає на репродуктивне здоров’я людини?» (за програмою «Дорослішай на здоров’я»).

Цінуймо своє життя!