PDFДрук

Будівельник автомобільних доріг-актуальна професія сьогодення

Жахливий нинішній стан українських автомобільних доріг, поза всяким сумнівом, став загальнонаціональною проблемою, яка регулярно висвітлюється вітчизняними ЗМІ. І це не дивно, оскільки протягом останніх двох – трьох десятків років, а подекуди – й більше, витрати на ремонт і будівництво автомобільних шляхів в Україні не забезпечували відновлення їх належного стану. Утім, слід наголосити, що останнім часом уряд суттєво збільшив витрати на ремонт і будівництво автомобільних шляхів та взявся за наведення ладу в автодорожньому господарстві. Однак, враховуючи застарілість цієї проблеми і масштаби країни, стає очевидним, що розв’язання проблем, накопичених у цій сфері української економіки, вимагатиме не лише величезних коштів протягом вельми значного періоду часу, а потреба у висококваліфікованих спеціалістах у сфері будівництва, експлуатації та ремонту автомобільних доріг/

Політехнічний технікум КІ СумДУ серед інших, не менш важливих та перспективних напрямків навчання, проводить підготовку спеціалістів дорожнього будівництва, які після завершення навчання є затребуваними на ринку праці. Завершальним етапом навчання в технікумі є проходження переддипломної практики, основна мета якої, окрім збору та аналізу матеріалів для виконання дипломного проекту, полягає в проходженні якісного стажування на підприємстві з залученням до виконання виробничих завдань.

У цьому навчальному році студенти спеціальності “Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів” переддипломну практику проходили на базі Сумського автодорожнього підприємства, в Будівельній компанії “РОАД КОНСТРАКШН”. В ході практики майбутні техніки-будівельники долучилися до виконання ремонтних робіт дорожнього покриття в м. Суми та в передмісті обласного центру.

Підсумком пройденої практики стало не лише отримання неоціненного досвіду та достойної заробітної плати, а й запрошення після закінчення навчання приєднатися до дружнього і професійного колективу будівельної компанії.