PDFДрук

Автомобільні дороги в Україні і за кордоном

altВідкритий захід «Науково-практичний коментар: Автомобільні дороги в Україні і за кордоном» було проведено 30.10.2018 р. викладачами Тарасенко Т.М. та Мельниченко І.В. для 321, 322, 331, 341 груп. Захід супроводжувався презентацією.

Були розглянуті питання стану, утримання та ремонту автомобільних доріг, важливі аспекти історичного розвитку засобів організації дорожнього руху. У першій частині заходу розглянуто стан елементів поперечного профілю автомобільних доріг, контроль якості на автомобільних дорогах, аналіз інтенсивності руху та пропускної здатності дороги.

У питанні утримання та ремонту автомобільних доріг розкрито нормативні та фактичні строки утримання автомобільних доріг по сезонам року, нормативні та фактичні строки виконання ремонтних робіт, прогресивні технології з ремонту та утримання автомобільних доріг. Зазначалось, що для забезпечення комфорту і безпеки руху, якісного будівництва та ремонту удосконалюються та впроваджуються сучасні новітні технології, послідовно застосовують інноваційні методи.

Найбільш цікавим для студентів було питання історичного розвитку засобів організації дорожнього руху, які торкалися розвитку світлофорів, перших жезлів для управління рухом на перехрестях, розмітки для пішоходів. Окремо було висвітлено цікаві факти про безпеку на дорогах.

Слід зазначити, що студенти зацікавились наведеними фактами, вони активно вступали в дискусію та задавали багато суттєвих запитань.