PDFДрук

Толерантність, або що про це слово знають студенти?!

altЩороку, 16 листопада, у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Історія його запровадження бере свій початок ще з 1995 року, коли за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) ухвалило Декларацію принципів толерантності. Метою цієї Декларації було донести до суспільства питання про важливість рівності всіх людей незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, кольору шкіри.Â Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, яка проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду, покарання за нього.

То що ж це за слово таке «толерантність»?Â У перекладі з латинської - «терпіння». У медицині - це здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. А у суспільстві – це повага, сприйняття та розуміння розмаїття світової культури, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Або якщо простіше, то це терпимість до інших думок, поглядів, традицій.

Маємо так багато визначень одного поняття, і так багато важливого й актуального закладено в його зміст. Однак наше суспільство надзвичайно різноманітне, і кожна людина розуміє його по-своєму. Щодо нашого студентства, то для одних це поняття означає бути вихованим, добрим або ж просто гарно ставитись до людей. Для інших – це чуже слово, яке й надалі залишиться незнайомим або просто непотрібним. Однак ми всі так хочемо жити в кращих умовах, так прагнемо, щоб наша країна мала високий економічний рівень, була рівною серед інших успішних європейських країн…. Але, на жаль, все закінчується лише на слові «хочемо».

Ви, студенти Політеху - наше майбутнє, і кому, як не вам, по силі змінити все на краще, повести Україну дорогою розвинених країн. Запитаєте, що для цього потрібно? Почніть хоча б з найпростішого, зверніть свою увагу на це непримітне для вас слово «толерантість», намагайтесь його зрозуміти та прийняти у своє молоде студентське життя. Спробуйте його використовувати під час спілкування з іншими людьми, іноді й не такими, як ви. І ви побачите, наскільки це просто і наскільки це приємно. І якщо ви будете дотримуватись принципів толерантності, то і ваші рідні, друзі чи просто знайомі будуть брати з вас приклад. І крок за кроком, ми зможемо наблизитись до такого бажаного, омріяного майбутнього, у якому людину поважатимуть за її вчинки, а не за колір шкіри, соціальний стан, віросповідання чи сексуальну орієнтацію.

Пам’ятайте, що толерантність – це привілей сильних і розумних людей! Будьте толерантними, будьте гордістю своєї нації!