Зустріч політехівців з берегинями тварин

У Політеху триває Всесвітня акція «16 днів проти насильства». 3 грудня 2018 р. до нашого навчального закладу завітали представники ГО «Конотопська зоозахисна організація «Друзі тварин», учасники якої провели виховний захід «Уроки добра» для студентів першого курсу. Година спілкування промайнула швидко, однак була дуже цікавою, інформативною, повчальною. Валерія Степаненко, представниця об’єднання, розповіла про діяльність зоозахисників нашого міста, наголосивши на питанні неконтрольованої популяції безпритульних котів і собак і, найголовніше, на проблемі людської безвідповідальності. Досить часто ми не звертаємо уваги на те, що поряд з нами щодня гинуть десятки покинутих або просто залишених напризволяще тварин, так і не знайшовши кращої долі чи навіть елементарної допомоги (їжа, тепло, захист).

Вікторія Павленко, учасниця організації, навела невтішну статистику про те, що за останні 40 років було знищено – уявіть собі – 60% усіх хребетних. Вона розповіла про безжальне та жорстоке циркове дресирування тигрів, ведмедів, слонів – побиття палками, гарячу підлогу, зламані кінцівки; звідки і якими способами береться хутро для шуб і що все це робиться лише для задоволення людей, а точніше, щоб виділитися чи похизуватися серед інших. Успішна Європа та більш розвинені країни пройшли цей етап і тому приділяють велику увагу головному – збереженню життя тварин, формуванню розумного відношення до всього живого, що нас оточує.

Шановне студентство, колеги та всі, хто прочитає цю статтю! Просимо вас усвідомити одну просту істину – світ зміниться лише тоді, коли ми змінимо своє ставлення до нього, коли почнемо діяти, нести відповідальність за свої вчинки, реально дивитися на те, що робимо і навіть говоримо. Лише тоді ми зрозуміємо, як зробити наше майбутнє кращим, світлішим, приємнішим, ніж таке безсердечне сьогодення. Скажімо насильству й будь-яким його проявам – ні! Нашими спільними діями ми зможемо зупинити жорстокість, бездушність і варварство, які, на жаль, так часто зустрічаються в нашій країні.