Скорботні роковини: коледжани вшанували пам'ять закатованих у Бабиному Яру громадян

29 вересня - 80-ті роковини початку масових розстрілів нацистськими загарбниками мирних громадян та військовополонених у м. Київ (29 вересня 1941 р.) у "Бабиному яру". Цього дня студенти КФК СумДУ відвідали місце поховання по-звірячому закатованих мирних громадян та військовополонених Конотопського концтабору (ШТАЛАГ-310), який діяв у нашому місті у 1941-1943 рр., Крізь жорна табору пройшли більше 30 тисяч полонених, більша частина з яких знайшла місце останнього спокою у кар'єрі колишнього цегельного заводу, що увійшов в історію, як Конотопський "Бабин яр".

Довідково: 80 років тому нацисти стратили у Бабиному Яру майже 34 тисячі українських євреїв.

«Конвеєр смерті не зупинявся аж до визволення Києва від окупантів. Він забрав життя понад 100 тисяч українців, євреїв, ромів та людей інших національностей. Урочище Києва перетворилося на один із епіцентрів Голокосту в Східній Європі. Загалом у роки Другої світової війни нацисти вбили щонайменше півтора мільйона українських євреїв – чверть усіх жертв Голокосту на території Європи", - зазначають у МЗС.