PDFДрук

Ростовський Анатолій Павлович - директор Конотопського електромеханічного технікуму (квітень 1982 – серпень 1997)

Вагомий внесок у становлення, розвиток та процвітання нашого навчального закладу протягом 130-ти років його діяльності на освітянській ниві зробили його керівники. Ними в різні періоди були мудрі наставники, творчі особистості, справжні фахівці своєї справи. Сьогодні наша розповідь про Ростовського Анатолія Павловича - директора Конотопського електромеханічного технікуму (квітень 1982 – серпень 1997)

Ростовський А.П. народився 14 березня 1939 р. у с. Сергіївка Краматорського району Донецької області в сім’ї службовця. Після закінчення школи у Краматорську, зважаючи на скрутне матеріальне становище родини, юнак одразу пішов працювати в будівельно-монтажне управління муляром-вогнетривником. У червні 1958р. був призваний до лав Радянської армії, а 1961р. після демобілізації вступив до Краматорського індустріального інституту, де отримав кваліфікацію інженера-металурга зі спеціальності «ливарне виробництво чорних і кольорових металів». Після його закінчення залишився асистентом на кафедрі ливарного виробництва, а протягом 1966–1969 рр. навчався в аспірантурі в цьому ж навчальному закладі.

                Життєва дорога привела Анатолія Павловича до Конотопа, у вересні 1969р. його було направлено  асистентом на Конотопський загальнотехнічний факультет Сумської філії Харківського політехнічного інституту. З 1972 р. він уже працював на посаді старшого викладача кафедри загальнотехнічних дисциплін. А у грудні 1980 р. після ліквідації згаданого вище факультету був призначений заступником директора з навчальної роботи Конотопського електромеханічного технікуму, який на той час підпорядковувався Міністерству вугільної промисловості СРСР.

З квітня 1982 р. по серпень 1997 р. Ростовський А.П. – директор цього навчального закладу. Під його керівництвом електромеханічний технікум став місцем, де всі: і студенти, і їхні наставники почували себе однією командою. Як людина доброзичлива й відповідальна, він створив творчу та дружню атмосферу в педагогічному колективі, налагодив плідну співпрацю викладачів і студентів. Анатолій Павлович відзначався толерантністю, тактовністю, йому завжди вдавалося націлити колектив на творчу роботу. Випускники та колишні колеги до сьогодні пам’ятають його тепле звернення «дорогі мої» до кожного працівника чи студента в технікумі. Цими словами Анатолій Павлович розпочинав і уроки, і педради, і зустрічі, налаштовуючи на позитивний емоційний настрій та співпрацю впродовж усього робочого тижня. Цими словами й сьогодні він звертається до своїх колишніх колег і нинішнього покоління політехівців на традиційних зустрічах ветеранів праці закладу і зустрічах із своїми випускниками.

Директор намагався наслідувати у своїй діяльності найновіші тенденції. Одного разу, повернувшись із чергового відрядження, Анатолій Павлович загорівся ідеєю придбати для технікуму комп’ютери. І 1992 р. саме з його ініціативи, а також за сприяння керівництва заводу «Червоний металіст» (Деняка В.А., Міняйла П.М.), з яким тісно співпрацював навчальний заклад, в електромеханічному технікумі вперше в Конотопі було відкрито два комп’ютерні класи. Кожен у місті, хто хотів освоїти комп’ютер, звертався саме до технікуму. А впроваджувала цю ініціативу й навчала комп’ютерної грамотності спочатку викладачів, а згодом і студентів Мисник Валентина Дмитрівна.

Будучи директором одного з провідних на той час навчальних закладів, Ростовський А.П. встигав приділяти увагу й своїй викладацькій діяльності. Як педагог Анатолій Павлович – професіонал, який любив студентів і свій предмет (технологія конструкційних матеріалів), умів доступно й цікаво подати матеріал, зацікавити, виховати в студентах допитливість, постійний потяг до знань. І більшість його учнів засвоїли його настанови й досягли життєвого успіху. Випускники електромеханічного технікуму показали себе висококласними спеціалістами на підприємствах міста та інших регіонів України; стали керівниками, головними інженерами (Глущенко О.), головними технологами (Мазур А.). Продовжили династію педагогічної діяльності як викладачі технікуму та інституту к.е.н., доцент кафедри економіки та управління КІСумДУ Весперіс С.З., к.т.н., доцент кафедри електронних приладів та автоматизації Динник О.Д., заст. директора з навчальної роботи ПТ КІСумДУ Рязанцев В.В. «Анатолій Павлович для нас – Учитель з великої літери, фахівець-професіонал, мудрий керівник і психолог, але передусім – зразок Людини, – згадують про нього одні з найперших його випускників – студенти груп 1 і 2 ОМР-82-8. – Технікум, який він очолював, дав нам не лише путівку в професійне життя, але й виховав нас гідними людьми. Куди б не занесла нас життєва дорога, ми завжди високо несли звання випускника Конотопського електромеханічного технікуму».

1997 р. після створення на базі будівельного та електромеханічного технікумів міста Конотопського  політехнічного технікуму і призначення нового керівника Анатолій Павлович продовжив свою педагогічну діяльність, працюючи викладачем Конотопського індустріально-педагогічного технікуму з березня 1999р. по серпень 2009р.

Сьогодні, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Анатолій Павлович продовжує вести активний спосіб життя, постійно щось майструє, саджає. Найкраща пора року для нього – це грибний сезон, а похід до лісу – найбільше задоволення, адже він - завзятий грибник. Природа – це його стихія, радість душі. Закоханий у красу навколишнього світу, Анатолій Павлович упевнений, що без любові до природи людина не зможе досягти гармонії в собі.