PDFДрук

«Ми відповідаємо за тих, кого взяли під опіку» - як увага до особливих діток об’єднує студентів коледжу


Діти з обмеженими можливостями є особливими дітьми. Ми часто не помічаємо їх, а вірніше, не хочемо помічати, щоб, раптом, не торкнутися чужого болю і не обпекти ним свої зачерствілі душі… На жаль, це правда життя, від якої багато наших співвітчизників біжать, не озираючись. Ставлення суспільства до людей з особливими потребами неоднозначне і залежить від того, які моральні якості прищеплювали кожному з нас в дитинстві.

У Класичному фаховому коледжі СумДУ студентська спільнота не боїться ані людських фізичних вад, ані зголоднілих від недостатньої уваги суспільства дитячих сердець. Адже тут дітей не лише підтримують, а й заряджають неймовірною вірою у власні можливості. Щороку на базі Класичного фахового коледжу проводиться творчий фестиваль для дітей з обмеженими фізичними можливостями «Сяйво надій», якому виповнилося 11 років! Заснований у 2009 році з ініціативи працівників коледжу, захід проводиться за підтримки  Громадської організації «Молодіжна організація студентів «Новий час» та відділу Конотопської міської ради у справах молоді та спорту.

Мета, яку ставлять перед собою організатори, - підтримка  дітей з обмеженими можливостями, сприяння їх творчому розвитку, примноження та збереження славних мистецьких традицій.

Для участі у фестивалі щороку запрошуються солісти-вокалісти, хореографічні колективи, парні чи поодинокі виконавці хореографічних етюдів, декламатори поезії або прози віком від 6 до 18 років з обмеженими фізичними можливостями.

Завдання фестивалю: виявляти й підтримувати талановитих дітей з вадами здоров’я, популяризувати їх творчі здібності; демонструвати можливості таких дітей та молоді; розкривати їх творчий потенціал та сприяти творчому подальшому зростанню; допомагати соціальній реабілітації дітей з функціональними обмеженнями; привертати до їхніх проблем увагу суспільства, державних, комерційних та інших організацій; збагачувати українські культурні традиції; обмінюватися досвідом творчої діяльності керівникам закладів інклюзивної освіти.

Щороку у рамках фестивалю проводяться концерти обдарованих дітей з обмеженими можливостями; майстер-класи викладачів, керівників виконавців-учасників; екскурсії до музею  КФК СумДУ; творчі зустрічі «Наші гості» (зустріч з організаторами фестивалю гостей та учасників); прес-конференції організаторів для ЗМІ.

Кожного року кількість учасників фестивалю «Сяйво надій» невпинно зростає. У 2019 році в ньому взяли участь понад 90 дітей. Варто зазначити, що діткам з особливими потребами участь у художній самодіяльності дається не так легко, як іншим. Але саме тому, що вони вміють і знають, як долати труднощі та займатися улюбленою справою навіть на межі своїх фізичних можливостей, емоції юних артистів на сцені завжди зашкалюють. Вони, їхні батьки та вихователі неймовірно пишаються цими здобутками. І такі фестивалі, як «Сяйво надій», є для них справжнім святом, місцем, яке єднає їх з цілим світом, промінчиком, що дає надію.

Свої творчі досягнення у вокалі, танцях, декламуванні віршів та виготовленні поробок з природних матеріалів щороку демонструють вихованці благодійного фонду для тяжкохворих дітей та їхніх сімей «Серця любові», мобільної кімнати благодійного фонду «Відень», учні Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату, Конотопської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з обмеженими фізичними можливостями. До концертної програми долучаються й батьки вихованців.

У перервах між виступами учасників працюють фотозони, волонтери проводять розваги у вигляді флешмобів, ігор, шоу з мильними бульбашками тощо.

І кожного року фестиваль обов’язково завершується врученням учасникам заходу солодких подарунків, пам’ятних сувенірів та почесних грамот.  

Щира вдячність за допомогу в проведенні фестивалю «Сяйво надій» усім небайдужим організаціям, установам та особам: відділу міської ради у справах молоді та спорту, волонтерам та партнерам, небайдужим до проблем дітей з обмеженими можливостями.  

Дуже важливо дбати про таланти, розвивати творчість, адже це не лише об’єднує дітей з особливими потребами, а й формує почуття взаємодопомоги та колективізму в тих, хто ними опікується.