130-річний ювілей флагмана освіти

Є такі дати та ювілеї, які привертають увагу не тільки солідарністю років, а й наукою асоціацій, пов’язаних з самим ювіляром.

Класичному фаховому коледжу СумДУ виповнилося 130 років. Ровесник конотопської залізниці, розпочавши свою історію як трирічне училище, змінюючи назву та кількість напрямів підготовки, заклад-ювіляр упевнено крокував теренами формування та підготовки конкурентоспроможних високопрофесійних фахівців, здобуваючи популярність далеко за межами району та країни.

Урочистості до 130-річчя КФК СумДУ тривали 8 жовтня біля будівлі Конотопського інституту СумДУ.

Викладачі, співробітники та ветерани з дотриманням карантинних вимог переглядали концертну програму під відкритим небом. Погожа жовтнева днина радо посприяла проведенню урочистостей.

Зі словами привітання, до присутніх звернувся народний депутат України Ігор Молоток: «Я радий вітати педагогічний та студентський колектив вашого закладу з такою знаменною датою. Пишаюсь такими освітніми закладами, де зберігають традиції, крокуючи в ногу з часом та тримаючи високу планку в наданні освітніх послуг», – зазначив парламентер.

На заході були присутні також представники міської ради – тимчасово виконуюча обов’язки першого заступника міського голови Світлана Самсоненко та очільниця відділу молоді та спорту Ольга Качура, яка в своєму привітальному слові подякувала Alma mater за грунтовні знання, здобуті під час навчання в Політеху на спеціальності «Організація виробництва», а також за високий рівень громадської та виховної роботи, які дозволили їй по закінченню нашого закладу зайнятися справою своєї мрії – роботою з молоддю міста, стати натхненницею багатьох молодіжних ініціатив та проектів. Ольга Качура наголосила, що коледж завжди був осередком втілення ініціатив і побажала закладу процвітання та піднесення на нові щаблі у навчанні та вихованні студентства.

Директор Конотопського інституту СумДУ Віталій Бібик у своєму привітальному слові побажав коледжанам упевнено крокувати обраною стежиною, не втрачати темпів та запалу під час провадження навчальної, виховної та наукової роботи. «Я зичу вам багатьох десятиліть розквіту, успіхів та перемог», – наголосив Віталій Бібик.

Народний депутат Ігор Молоток, представники міської ради, Віталій Бібик, директор КФК СумДУ Тетяна Гребеник нагородили всіх викладачів та співробітників грамотами. Зокрема директор  КФК Тетяна Гребеник та викладач спецдисциплін Ірина Мельниченко отримали нагрудні знаки «Відмінник освіти».

Вокальний студентський колектив «Елегія» та вокальний колектив співробітників «Зорецвіт» підготували чудові виступи для присутніх на пісенному святі.

У своєму зверненні до коледжан директор закладу, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Гребеник зазначила: «Наш навчальний заклад витримав чимало випробувань часом, соціальними та освітніми змінами, – але здобув корисний гарт, який завжди ставав корисним досвідом на шляху до нових здобутків. Та вистояли, вірно вчинили, вдало зініціювали, довели свою правоту справами, сподівання – вчинками… Ми велика дружна родина, монолітний колектив однодумців. Наші інвестиції в майбутнє – неоціненні. Сьогодні наш колектив гідно продовжує сторічні традиції закладу. Вірю, що коледж і надалі залишатиметься лідером освіти в регіоні».

Родзинкою урочистостей стало вручення всім структурним підрозділам коледжу солодких подарунків – мистецьки декорованих тортів, які виготовили кондитерки буфету Марина Опалько, Ірина Натальчук, Ольга Соловей.

Нові реалії поширення пандемії не дозволили запросити гостей – випускників – справжніх свідків становлення закладу.

З нагоди свята бажаємо працівникам закладу – кар’єрного зростання та особистих гараздів; студентам – неочікуваних ініціатив мотивації до освіти протягом усієї кар’єри, ветеранам – здоров’я та довгих років життя, а всім – мирного неба, сімейного затишку та душевної гармонії.

Alma mater – многая літа!