PDFДрук

Про мир і війну – щира бесіда з учнями аграрного ліцею у музеї коледжу


На другому тижні лютого наш музей відвідали учні ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей» з викладачем Русланом Тимченком. Відбулася тепла й приємна зустріч із молоддю, яка цікавиться своєю історією, переймається сучасними викликами і мріє будувати вільну й незалежну країну.

Переглядаючи фільм «Зима, що нас змінила». згадували події Революції Гідності, доленосного Майдану 2014-го, коли українці виборювали державність, віддаючи своє життя заради миру, волі, правди. Говорили про Характери Гідності, про історії незламних і нескорених, вдивляючись в юні обличчя Героїв Небесної Сотні: Устима Голоднюка, Назарія Войтовича, Сергія Кемського, Романа Гурика…

Про мир і війну, про свідомий вибір і героїв сучасності, про наших мужніх захисників – воїнів, які сьогодні боронять суверенітет і незалежності України, тримають над нами мирне небо, про когорту небайдужих, невгамовних, невтомних – представників волонтерської спільноти Конотопщини, які з перших днів війни, сьомий рік поспіль допомагають і підтримують наших воїнів на передовій, ми вели відвертий і щемливий діалог під час зустрічі «Ми народжені бути вільними».

Наші гості дізналися історію харків’янина, Народного Героя України Даньки Дідіка, який назавжди залишиться 15-річним…

Особливу увагу і зацікавленість наших відвідувачів викликала добірка книг сучасних авторів, у тому числі і наших земляків, про ці буремні й незабутні події сучасної історії України, а саме: Антоніни Пипко «Кілька історій для історії», Руслана Горового «1000 і одна ніч війни» і «Казки на ніч», Євгена Положія «Іловайськ» і «5 секунд, 5 днів», «Конотопська небесна чота 2014 – 2018» (упорядник Ігор Лисий) і «Книги Пам’яті Сумщини». Дані видання сьогодні вчать нас людяності, патріотизму, громадянськості.

Ми вчимося бути небайдужими, бо з 2014-го живемо в іншому вимірі: на перехресті миру і війни… Вчимося бути вдячними тим, хто щодня, щохвилини тримає мирне небо над нами… Вчимося бути гідними пам᾿яті тих, хто загинув заради одвічних людських цінностей… Пам’яті тих, хто споглядає сьогодні за нами з хмаринок: а чи не схибимо?.. Так працює Пам’ять. Пам’ять, яка робить нас сильнішими й укріплює віру в те, що Україна вистоїть і переможе.