PDFДрук

Фестиваль патріотичної пісні відсвяткував свій 20-літній ювілей


У 2021 році Класичний фаховий коледж СумДУ вдвадцяте зібрав поціновувачів української патріотичної пісні та визначив переможців двох його етапів. В першому брали участь вокалісти з різних куточків Сумської області та України, у другому – мешканці Конотопської ОТГ.

Свою історію конкурс-фестиваль розпочав у далекому 2001 році. Ідея виникла в зв’язку з 10-ю річницею Незалежності України. Тоді адміністрація закладу, який тоді ще мав назву Політехнічного технікуму КІ СумДУ, запалилася бажанням придумати щось оригінальне й патріотичне на честь знаменного державного свята. В кого саме виникла ідея щодо створення фестивалю, уже ніхто не пам’ятає. Але буквально з наступного, 2002 року, опікуватися цим заходом і вкладати в нього всю свою душу почала нинішня директорка коледжу – Тетяна Гребеник. В тому масштабному вигляді, якого набув конкурс-фестиваль патріотичної пісні «Від серця до серця» зараз, він був не завжди. «Спочатку він був у мініатюрі, - згадує Тетяна Гребеник. – У перші два роки після створення його учасниками були буквально декілька чоловік. Причому це були студенти тільки нашого освітнього закладу, а також викладачі. Хоча, звичайно, нам хотілося цей фестиваль популяризувати, розширити, але зробити це так швидко не виходило».

Відтоді минуло 20 років. За цей час багато змінилося. Про «патріотичну пісню в Конотопі» знають по всій Україні. Коло бажаючих виступити на сцені фестивалю з кожним роком зростає. Цьогоріч його учасниками стали понад 70 вокалістів. У 2021 році конкурс проходив у два етапи. В одному з них на розсуд журі свої номери представили 52 учасника з інших міст країни, в другому – 21 вокаліст Конотопської ОТГ. Вперше за всі роки існування конкурсного заходу в цьому році він був проведений дистанційно – у зв’язку з карантинними обмеженнями. Але це не зупинило й не розчарувало конкурсантів. Навпаки - дало можливість їм менш хвилюватися, не знаходячись безпосередньо перед журі та надавши свої виступи в запису.

До складу компетентного журі, яке оцінювало номери художньої самодіяльності, цьогоріч увійшли 6 професійних музикантів. Серед них: Олександр Спицький - автор та виконавець, лауреат Міжнародного фестивалю авторської пісні «Славутич-99» (голова журі); Тетяна Баєва - заступник директора з навчальної роботи Дитячої музичної школи №2; Ірина Борсяк - вчитель музичного мистецтва вищої категорії, старший вчитель загальноосвітньої школи №5; Олена Чиніна - викладач вищої категорії з вокалу Центру дитячо-юнацької творчості, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного фестивалів мистецтва та вокальних конкурсів; Ірина Шевченко - керівник Зразкової студії «Самоцвіти Конотопщини», лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів; Олена Шинкаренко - начальник відділу культури і туризму Конотопськоі міської ради.

Уже багато років відкритий конкурс-фестиваль патріотичної пісні "Від серця до серця" разом із коледжем підтримує відділ міської ради у справах молоді та спорту. Цьогоріч партнером закладу в цьому напрямку став також і благодійний фонд «Світанок».

20 років – чималий термін як для фестивалю пісні! Не кожен подібний захід навіть державного рівня здатен так надовго утриматися на піку популярності й продовжувати при цьому набирати оберти. Ініціативні та завжди натхненні коледжани пишаються можливістю популяризувати таланти молоді України та вже мають нові ідеї щодо розширення горизонтів фестивалю патріотичної пісні. Тож, вітаємо всіх, хто хоч раз у житті долучався до участі в даному конкурсі, а також учасників і переможців цьогорічного ХХ Відкритого конкурсу-фестивалю патріотичної пісні "Від серця до серця", який у 2021 році проводився на честь перемоги у Конотопській битві 1659 року. Бажаємо дзвінких голосів та співочої душі, натхнення й творчих успіхів.