PDFДрук

Студенти Класичного коледжу СумДУ вручили піротехнікам техзасоби для розмінування Сумщини

12 липня у Класичному коледжі СумДУ підбили підсумки збору коштів під час благодійного фестивалю патріотичної пісні «Від серця до серця», очний і дистанційний етап якого відбулись у травні 2022 року. Даний творчий захід проводиться в освітньому закладі вже 21 рік поспіль. І тільки цієї весни, через вторгнення фашистсько-рашистських загарбників на територію України, студентська молодь коледжу виступила з ініціативою зробити фестиваль благодійним, а зібрані кошти вкласти у закупівлю обладнання та спорядження для піротехніків Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України в Сумській області.

«Разом ми – сила» - цю істину вкотре перевірили на собі коледжани. Адже спільними зусиллями протягом травня нам вдалося зібрати 37 000 грн! Особлива вдячність за допомогу місцевому підприємцю, волонтеру Олександру Щербині, який паралельно зі збором коштів на потреби ЗСУ, маючи в цьому певний досвід, взявся допомагати й нам. «Варте поваги те, що саме молодь береться за такі справи, - сказав тоді пан Олександр. – Тому я готовий долучитися до цього проєкту».

На суму, яку вдалося зібрати, були закуплені технічні засоби, необхідні саперам у роботі. Закупівля саме цих засобів була погоджена безпосередньо з ними – адже тільки піротехніки орієнтуються в потребах, які можуть змінюватися відповідно до щоденних викликів. За комунікацію з саперами та клопоти по закупівлям ще раз дякуємо Олександру Щербині – його досвід у цій справі став у нагоді та допоміг реалізувати проєкт на найвищому рівні. За словами пана Олександра, піротехнічні товари зараз є надзвичайно затребуваними, багато чого немає в Україні. Зокрема, замовлення із саперськими лопатами прибуло до Конотопа з далекої Фінляндії. І вже 12 липня студенти КФК СумДУ разом з адміністрацією закладу передали комплекти саперних лопат та радіостанцій одному з відділень Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС у Сумській області. Керівник відділення, яке працює зараз на території Конотопського району, лейтенант Артем Жеребний подякував за допомогу, зазначивши: «Нам дуже приємно усвідомлювати, що саме молодь, яка тільки-тільки підростає, так відповідально ставиться до нинішньої ситуації і докладає зусиль і старань до того, щоб завдяки вашій підтримці ми могли працювати більш ефективно».

̕«Я пишаюся тим, що долучилася до цієї благородної справи, - сказала під час зустрічі з саперами студентка коледжу Вероніка Божок. – Сумська область – це наша домівка і ми вже сьогодні повинні дбати про те, щоб вона була безпечною для проживання. Хтось наближає перемогу на фронті, хтось рятує поранених у шпиталях, а ми – волонтеримо, допомагаємо, як тільки можемо. У нашому коледжі байдужих немає, і я рада, що я теж одна з тих, кому не байдуже. Дуже хочеться, щоб те, що ми передали сьогодні піротехнікам, полегшило їхню роботу». Разом із Веронікою зі словами вдячності до піротехніків звернулися й інші учасники благодійного фестивалю, зокрема – юні вокалістки гурту «До-мі-соль-ка».

Про реалії воєнного часу та виклики, які щодня відчуває на собі освітня галузь та молодь зокрема розповіли директорка Класичного коледжу СумДУ Тетяна Гребеник та директор Конотопського інституту СумДУ Віталій Бібик. Вони подякували учасникам фестивалю – за небайдужість до долі країни і патріотизм, а піротехнікам – за роботу, яка дозволяє кожному з нас більш впевнено дивитися у завтрашній день.

Звертаючись до піротехніків, очільниця відділу міської ради у справах молоді та спорту Ольга Качура зазначила, що такі благодійні заходи дають зрозуміти, що молодь, підростаюче покоління цінує роботу саперів, з повагою і шаною ставиться до їхньої щоденної роботи, яка для всіх нас є подвигом.

̕Щож, проєкт завершено і ми раді від того, що він став успішним. І в цьому успіху – внесок кожного з тих, хто до нього долучився в тій чи іншій ролі. Тож ще раз висловлюємо вдячність:

- тим, хто в такий нелегкий час зголосився стати учасником благодійного фестивалю патріотичної пісні «Від серця до серця» ;

- підприємцям та установам міста, які в період війни знайшли можливість і бажання порадувати учасників фестивалю цінними подарунками (адміністрації кафе-ресторану «New York Street Pizza», кав’ярні «Франсуа», поліграфічному центру «Олімп», магазинам «ВіВат, канцелярія!», «Конфетка» , «РОМАН», «Зайка», мережі магазинів «Продуктова Хатка», «Mega Sale», «Watsons», «Аврора», відділу кульок торговельного центру «Плаза», Конотопському хлібокомбінату, а також телеканалам «ПравдаТУТ» і ТРК «Вежа» за інформаційний супровід проєкту;

- відділам міської ради: у справах молоді та спорту, по роботі з суб’єктами підприємницької діяльності, культури і туризму;

- підприємцю, волонтеру Олександру Щербині – за допомогу у зборі коштів та закупівлі технічних засобів піротехнічного призначення.