Викладач Класичного фахового коледжу СумДУ – модератор міського розмовного клубу української мови

Національна ідентичність, досконале оволодіння українською охочими та зацікавленими громадянами України – одна з найперших задач побудови майбутнього після перемоги нашої держави. І тим більшою щодня стає кількість конотопців, які з тих чи інших причин досі є російськомовними, принаймні в побуті, і які виявили бажання вдосконалювати свої розмовні вміння з української мови.

Громадська організація «Українська національна платформа» ініціювала реалізацію волонтерського мовного проєкту «Єдині», метою якого є створення в різних містах (Київ, Львів, Одеса, Полтава) та об’єднаних територіальних громадах нашої країни так званих щотижневих розмовних клубів. Такі онлайн та офлайн-зустрічі з модераторами дають можливість практикувати та вдосконалювати українську мову, сприяють подоланню мовного та психологічного бар’єрів та виробленню мовної стійкості в робочому й повсякденному спілкуванні державною мовою.

На абсолютно безоплатній основі мешканці Конотопської громади розпочали вивчення державної мови. Пишаємося тим, що модератором проєкту на волонтерських засадах стала викладач Класичного фахового коледжу СумДУ, філолог, професіонал своєї справи Валентина ЧЕРНУШЕНКО, до обов’язків якої входить грамотне спілкування з учасниками клубу, обговорення цікавих та актуальних тем, підготовка відповідних домашніх завдань для відвідувачів (заняття відбуваються у форматі навчання та живого спілкування в КЗ «Публічна бібліотека Конотопської міської ради» щотижня в четвер об 11 годині). Два проведені викладачем заняття надихнули слухачів (усього розмовний клуб відвідують 16 конотопців, і ця кількість зростає) на вдосконалення своєї розмовної мови шляхом діалогічного спілкування в поєднанні з виконанням практичних вправ. Орієнтовно такий курс триватиме 28 днів.

Безумовно, нині українська мова в цілому світі стає символом нескореного духу, свободи, єдності та сили. Сьогодні розумієш, наскільки актуальні слова ірландського письменника Т. Девіса, якого свого часу перекладала наша геніальна Леся Українка: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію – се певніша межа і міцніша границя, ніж фортеця або річка. Втратити рідну мову і перейняти чужу – се найгірший знак підданства, се кайдани на душу. Втратити національну мову – се смерть, се значить, що ярмо вже в’їлося глибоко».

Мовний фронт важливий! І свідоме ставлення мешканців Конотопської громади до мовного питання – одна з міцних цеглинок у нашому протистоянні ворогу! Чекаємо вас на заняттях розмовного клубу української мови!