Створи та роздрукуй майбутнє: зустріч із представниками мобільної майстерні TOLOCAR

Будинки, меблі, музичні інструменти, автомобілі, рухомі роботи, одяг, взуття, кулінарні страви, протези та навіть частина черепа… Ось так виглядає неповний перелік найдивовижніших речей, які можна створити за допомогою 3D-принтера. І якщо раніше нам здавалося це нереальним і неосяжним завданням, доступ до такої техніки мали лише науковці та окремі спеціалісти, то сьогодні, у ХХІ ст., кожен, хто має хист до програмування, креативного мислення, може долучитися до новітніх технологій. Безумовно, саме розвиток 3D-технологій відкриває абсолютно нову сферу можливостей, коли мова іде про розробку певного технічного продукту.

27 січня 2023 р. на базі RoboStemCentre викладачі та здобувачі освіти ІІ та ІІІ курсу спеціальності 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації») Класичного фахового коледжу СумДУ, а також випускники освітнього закладу та всі охочі містяни долучилися до унікальної події – навчання з калібрування 3D-принтера. Цю зустріч у форматі «навчання вчителів» разом із клубом робототехніки RoboGeniusKon (керівник – Денис НАУМОВ) проводили оператори мобільної майстерні TOLOCAR – Ольга ІВАНЧЕНКО та Володимир БАБІЙ.

Цікаво, що такі майстерні намагаються приїхати в кожне місто України. Їхня головна мета – створити якомога більше просторів для впровадження технічної творчості та навчання дітей і дорослих новим технічним навичкам та умінням, а також навчити так званих інструкторів у громадах, які, у свою чергу, зможуть застосовувати й передавати свої знання, вміння та досвід у подальшому іншим, тобто підняти престиж і викликати інтерес до технічної освіти. Треба відмітити, що ці мобільні майстерні надсилає Німеччина, що є показником їхньої високої якості; вони оснащені новими пристроями та виробничими потужностями, які відкриті та доступні для роботи.

Отже, під час зустрічі, яка була присвячена, як уже було сказано вище, саме навчанню калібрування 3D-принтера, представники мобільної майстерні TOLOCAR ознайомили учасників заходу з програмою Tinkercad, зокрема з її особливостями та відповідним налаштуванням; розповіли про слайсер UltiMaker Cura, який чудово підходить для 3D-друку великої кількості моделей різної складності (до речі, дехто з присутніх навіть створив і надрукував власні моделі!); докладно розібрали програму Fusion 360, яка дозволяє створювати більш складні проєкти. Також учасники воркшопу обговорили різні типи пластику, основи налаштування, дізналися багато про власне 3D-принтери – їхні особливості та призначення, найбільш розповсюджені проблеми при роздрукуванні в 3D-форматі. Спікери зауважили, що сьогодні «скорочення дистанції» між людьми та машинами – один із найважливіших видів технічної грамотності, який, на їхню думку, дедалі більше розвиватиметься й актуалізуватиметься: «Створення графічних 3D-моделей передбачає високий рівень конструктивного аналізу та технологічного процесу роботи цього устаткування, ретельного вивчення технічної документації та дозволяє організувати творчу діяльність на основі розв’язання конкретних конструкторських і практичних задач техніко-технологічного характеру».

Коледжани та всі присутні на зустрічі з представниками мобільної майстерні TOLOCAR (які завжди відкриті до співпраці з організаціями державного й громадського сектору, особливо освітніми закладами) навчилися не тільки працювати з 3D-принтером, а й отримали значний багаж актуальних технічних знань.

Один із натхненних організаторів зустрічі, викладач коледжу Денис НАУМОВ зазначив, що застосування в освітньому процесі технологій тривимірного моделювання є необхідним для навчання здобувачів освіти, зокрема спеціальності 171 Електроніка, так як це дасть надзвичайну можливість розкрити здібності студентів, вивести майбутніх фахівців на якісно новий – вищий рівень, відповідно до вимог сучасного виробничого циклу створення нової продукції, та поглибити їхні науково-дослідницькі вміння та навички: «3D-принтер – це той високотехнологічний пристрій, який не повинен просто стояти та припадати пилом. З ним потрібно працювати – уміти працювати».

У кінці цього крутого сучасного заходу було обговорено подальші зустрічі та майбутню співпрацю з мобільною майстернею. Адміністрація Класичного фахового коледжу в особі заступника директора з виховної роботи Юлії БІБІК подякувала операторам мобільної майстерні за можливість долучитися до технічного світу в такий складний для всієї країни час, подарувала книгу про історію нашого освітнього закладу та зазначила, що «для випускників коледжу відкривається блискуча перспектива – стати конкурентоспроможними фахівцями, яких так потребують сьогодні працедавці».