PDFДрук

Авторське право в бібліотеці: онлайн-зустріч щодо основних змін у законодавстві

4 квітня 2023 р. працівники бібліотеки Класичного фахового коледжу СумДУ приєдналися до онлайн-зустрічі «Авторське право у бібліотеці», яку організували бібліотеки Українського католицького університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а також ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Як відомо, в січні цього року в дію вступив новий Закон України «Про авторське право і суміжні права». Отже, метою цієї зустрічі було ознайомлення з основними змінами документа та ключовими моментами щодо діяльності бібліотек; випадки вільного використання творів, існування «сирітських» творів, питання електронних книг і загалом розмова про авторське право в бібліотеці.

Спікерами виступили Оксана БРУЙ, директорка Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація, кандидатка наук із соціальних комунікацій, а також Сергій ГАВЕНКО, юрисконсульт Українського католицького університету, адвокат, спеціаліст з авторського права.

Цей онлайн-захід було організовано в межах проєкту з промоції академічної доброчесності в Українському католицькому університеті.

Дякуємо фахівцям за змістовні доповіді та корисні практичні рекомендації. Сподіваємося на продовження дискусії.