PDFДрук

Перші кроки до реалізації дуальної освіти: можливість працювати, навчатися та планувати своє майбутнє

12 квітня 2023 р. в межах угоди про співпрацю між ВСП «Класичний фаховий коледж СумДУ» та ПрАТ «Роменський завод «Тракторзапчастина» відбулася зустріч адміністрації коледжу з дирекцією товариства – ДУДКОЮ Сергієм Вікторовичем та ТЕРЕЩУКОМ Вадимом Анатолійовичем.

Головне питання порядку денного зустрічі стосувалося спільної імплементації такої інституційної форми освіти, як дуальної, яка передбачає навчання осіб у закладах освіти з паралельним навчанням на робочих місця. Особливу увагу учасники зосередили на технічних спеціальностях, зокрема галузевому машинобудуванні та електроніці, за якими здійснюється провадження освітньої діяльності в коледжі.

Враховуючи, що партнерські відносини між коледжем та ПрАТ «Роменський завод «Тракторзапчастина» стрімко й динамічно розвиваються, цілком логічним їх продовженням стала розробка дорожньої карти з реалізації спільного пілотного проєкту дуальної освіти – справжнього прецеденту якісно нового рівня співпраці між приватним промисловим підприємством та державним закладом освіти.

Підбиваючи підсумок робочої зустрічі, її учасники констатували досягнення домовленостей щодо подальших напрямків взаємодії. Подібний досвід співпраці значно підвищить якість освіти, підготує фахівців нового формату для промислового комплексу й сприятиме модернізації освітніх програм під реальні потреби ринку праці, підвищить мотивацію здобувачів освіти до навчання, скоротить період адаптації випускників до професійної діяльності.