PDFДрук

Лише наука змінить світ

Із метою налагодження ефективної взаємодії та вдосконалення комунікаційних можливостей між представниками окремих наукових напрямків у Класичному фаховому коледжі СумДУ 18 травня 2023 р. відбулося засідання круглого столу до Дня науки в Україні «Лише наука змінить світ».

Змішаний формат заходу дозволив залучити широке коло науково-педагогічних, педагогічних працівників, здобувачів освіти коледжу, учасників школи молодого науковця КФК СумДУ, представників Конотопської міської ради та всіх зацікавлених осіб, небайдужих до розвитку науки в Конотопі й Україні в цілому.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися директор коледжу Тетяна ГРЕБЕНИК, керуюча справами виконавчого комітету Конотопської міської ради Любов ДУБОВИК та начальник відділу Конотопської міської ради у справах молоді та спорту Ольга КАЧУРА.

Модератором заходу «Лише наука змінить світ» став начальник науково-дослідного сектору, кандидат фізико-математичних наук Максим ІВАЩЕНКО.

Із ґрунтовними доповідями на пленарному засіданні виступили провідні науковці Сумського державного університету:

- доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри електроніки та комп’ютерної техніки СумДУ Анатолій ОПАНАСЮК;

- доктор фізико-математичних наук, професор, заступник завідувача кафедри електроніки, загальної та прикладної фізики, головний редактор «Журналу нано- та електронної фізики», який індексується наукометричною базою даних SCOPUS, Лариса ОДНОДВОРЕЦЬ.

Учені ознайомили присутніх зі станом наукової діяльності в університеті та представили загалу сучасні тенденції розвитку світової наукової думки.

Також були презентовані основні наукові напрямки діяльності науково-педагогічного представництва коледжу відповідно до заявленої програми круглого столу - http://surl.li/hdfgu.

У ході активного міжгалузевого наукового діалогу було виявлено точки дотику, які дають змогу в подальшому розширити і взаємодоповнити дослідницьку та публікаційну активність закладу освіти.

Учасники засідання зійшлися на думці, що проведення такого заходу є актуальним, доцільним і має стати щорічним. Крім того, необхідність його періодичності є дійсно нагальною з огляду на розширення контингенту учасників та потенціалу закладу як осередку наукової діяльності в місті та регіоні.

Коледжани впевнені, що круглий стіл до Дня науки органічно увійде в життя закладу, стане традиційним днем шанування людей, діяльність яких є символом відданості Науці.