Шановні відвідувачі сайту!
З 02.09.2024 року цей сайт не оновлюється.
Усі новини та анонси на новому сайті!
Адреса нового сайту:
https://kfk.sumdu.edu.ua/
Сучасні тенденції в будівництві: здобувачі освіти коледжу ознайомились із круговими практиками в Україні
Під час проходження виробничої практики здобувачі освіти Класичного фахового коледжу освітньо-професійної програми «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» були запрошені на публічну онлайн-подію, під час якої дискутували на тему «Кругові практики в Україні», відомі також як circular design.
Круговий (circular) дизайн – це підхід до створення продуктів, які можна переробляти та повторно використовувати. Такі продукти є основою кругової економіки: вони не створюють відходів та не мають негативного впливу на навколишнє середовище.
Модератор дискусії Михайло ШЕВЧЕНКО, практикуючий архітектор у «Дроздов та партнери» та викладач Харківської школи архітектури, наголосив на актуальності та важливості впровадження кругових практик в Україні. Експертами Анною ПАШИНСЬКОЮ (архітекторка, співзасновниця та кураторка урбаністичної лабораторії METALAB) та Романом ПУЧКОМ (співзасновник громадської організації ReThink) були наведені приклади кругових практик в Україні.
Здобувачі освіти коледжу отримали відповіді на такі актуальні питання:
• хто та що має роботи з відходами від руйнувань;
• чи вже існують позитивні кейси переробки та як це пов’язано із сортуванням;
• що можна виготовити з будівельних відходів та як зробити цю продукцію безпечною;
• можливості управління відходами руйнувань на прифронтових територіях.
Під час зустрічі наголошувалось, що, на жаль, кількість будівельних відходів та сміття від руйнувань в Україні стрімко зростає. Лише частина відходів зі зруйнованих будівель сортується, ще менше – переробляється та знову використовується. Однак існує коаліція українських і міжнародних громадських організацій, державних установ, які підтримують принципи відбудови та модернізації України шляхом «кругової відбудови».
Здобувачі освіти дізнались про розробку онлайн-платформи для повторного використання будівельних матеріалів. Це важливий крок для зацікавлення молоді актуальною проблемою та подальшого впровадження принципу «кругової відбудови» України.