Шановні відвідувачі сайту!
З 02.09.2024 року цей сайт не оновлюється.
Усі новини та анонси на новому сайті!
Адреса нового сайту:
https://kfk.sumdu.edu.ua/
Сучасні виклики та нові підходи до фізичного виховання в закладах фахової передвищої освіти: участь коледжан в онлайн-семінарі
У травні цього року Науково-методичний центр ВФПО спільно з Комітетом фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України організував та провів онлайн-семінар викладачів, керівників фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти «Інноваційні підходи в організації навчальної та позааудиторної роботи з фізичного виховання в закладах фахової передвищої освіти в умовах сьогодення». Активну участь в обговоренні цього актуального питання взяли і коледжани – керівник фізичного виховання Роман СОЛОВЙОВ і викладачі спеціальності 017 Фізична культура і спорт (освітньо-професійна програма «Фізична культура і спорт»). А загалом захід об’єднав понад 300 учасників.
Основною метою зустрічі було ознайомлення із сучасними методами ефективного менеджменту інноваційної діяльності в освітньому процесі та професійний розвиток педагогічних працівників відповідно до державної політики в галузі освіти. Спікерами були науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, керівники та викладачі фізичного виховання закладів фахової передвищої освіти.
Серед основних питань, які було розглянуто під час онлайн-семінару, можна виокремити такі:
• «Стратегія розвитку фізичного виховання та спорту здобувачів освіти» (Олександр ІГНАТКО, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН).
• «Сучасні фітнес-тренди: освітні виміри» (Оксана ДАНИСКО, доктор педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики фізичного виховання, адаптивної та масової фізичної культури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка).
• «Рухова активність у структурі моделі належного рівня здоровʼя підлітків» (Сергій ТРАЧУК, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України).
• «Особливості організації та проведення занять з фізичної культури в інклюзивній групі у закладах фахової передвищої освіти» (Ольга ФОРОСТЯН, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики фізичної культури і спортивних дисциплін, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти і реабілітації Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського).
• «Засоби підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчої роботи на навчальних та самостійних заняттях зі здобувачами освіти ЗВО» (Олександр ДОВГИЧ, кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент кафедри здоров῾я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України, фітнес-експерт).
• «Розвиток фізичної активності студентської молоді в умовах закладу фахової передвищої освіти: інноваційні стратегії та виклики» (Віталій ЖАБЧИК, голова циклової комісії викладачів фахових дисциплін спеціальності 014 Середня освіта (Фізична культура) ВСП «Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету»).
• «Інноваційні організаційно-методичні підходи до організації виховного процесу у сучасних умовах на заняттях з фізичного виховання» (Сергій ОТИСЬКО, керівник фізичного виховання ВСП «Хомутецький фаховий коледж Полтавського ДАУ», заслужений тренер України з гирьового спорту).
• «Упровадження нових варіативних модулів на уроках з фізичної культури під час практичної діяльності» (Віталій КУДАК, керівник фізичного виховання КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького»).
Зазначимо, що це вже другий такий подібний захід, який є чудовою платформою для обміну досвідом та обговорення сучасних методик і підходів до фізичного виховання.
Роман СОЛОВЙОВ зазначив, що отримані знання та інноваційні підходи в організації навчальної та позааудиторної роботи з фізичного виховання будуть активно впроваджені в освітній процес Класичного фахового коледжу та сприятимуть створенню найкращих умов для розвитку фізичних здібностей і здорового способу життя здобувачів освіти.
Дякуємо організаторам та всім учасникам за конструктивну зустріч та фахові рекомендації. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.