PDFДрук

Емоційна підтримка у воєнний час: заступник директора з виховної роботи коледжу опанувала методику навчання позитивному батьківству

З 04 по 06 червня 2024 р. Юлія БІБІК, заступник директора з виховної роботи Класичного фахового коледжу СумДУ, взяла участь у тренінгу, присвяченому важливій та надзвичайно актуальній проблемі – «Батьківство без стресу: розвиток виховного потенціалу батьків та осіб, які їх замінюють, у часи невизначеності». Це вже третя зустріч психологів-тренерів з 8-ми областей України, які проходять навчання в межах реалізації проєкту «Створення Цифрових навчальних центрів (SPILNO DLC) та надання послуг з психосоціальної підтримки для дітей та молоді», який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти за фінансової підтримки Міжнародного дитячого фонду UNICEF.

Програма заходу включала три окремі модулі: Модуль 1. Для батьків та осіб, які їх замінюють, дітей різного віку; Модуль 2. Для батьків та осіб, які їх замінюють, які виховують дітей дошкільного та молодшого шкільного віку; Модуль 3. Для батьків та осіб, які їх замінюють, які виховують підлітків.

Метою цієї фахової зустрічі було підвищення готовності та розвиток компетентностей психологів-тренерів щодо впровадження програм з позитивного батьківства з батьками / особами, які їх замінюють, зокрема, у воєнний час.

Інтенсивне навчання було насичене корисною інформацією, рефлексією, жвавою дискусією, а головне – практичними завданнями. Протягом трьох днів учасники заходу під керівництвом компетентних тренерок, представниць Всеукраїнського громадського центру «Волонтер» Дарії ПАШИНЦЕВОЇ та Наталії СТРОЄВОЇ:

• ознайомилися з методологічними засадами програми (концепція прив’язаності Джона Боулбі; модель стресу; методи когнітивно-поведінкового втручання);

• розглянули різні підходи до зниження стресу в батьків та дітей, що допомагає зберегти емоційну рівновагу і підтримувати здорові стосунки в родині;

• пропрацювали особливості розвитку та виховання дітей на різних вікових етапах та способи ресурсування батьківського стану в умовах невизначеності життя;

• брали активну участь у заняттях: «Як допомогти дитині, яка знаходиться в стресі», «Мова прийняття», «Ресурси позитивного батьківства», «Причини «незручної» поведінки дітей» тощо;

• виконували різні вправи на закріплення: «Зростання у стресі», «Прогресивна м’язова релаксація», «Якого кольору хвіст у ящірки?», «Перешкоди в спілкуванні», «Не зривайся, а домовляйся!», ситуаційна гра «Поспілкуйся з підлітком» тощо.

Під час навчання Юлія БІБІК отримала нові знання та інструменти, які зможе використовувати у своїй роботі з родинами здобувачів освіти та співробітників коледжу. Вона зауважила: «Батьківство без стресу – це особливо важлива тема в умовах воєнного часу, коли стресові ситуації стають частиною повсякденного життя. Варто усвідомити, що психологічний клімат у родині, рівень психолого-педагогічної компетентності батьків апріорі впливають на емоційний стан дитини та зумовлюють специфіку її розвитку на кожному віковому етапі. І найважливішим чинником успішного психічного розвитку дитини є тепле відношення з боку батьків (осіб, які їх замінюють) та надійна прив’язаність. Родина має зцілювати… Сподіваюсь, що вже скоро ми в коледжі наберемо батьківські групи охочих навчатися, адже кожен має право на помилки, головне – уміти їх визнавати та виправляти».

Дякуємо Юлії Володимирівні за її ініціативність, невтомне прагнення до професійного й особистісного розвитку та готовність підтримувати та допомагати родинам у цей надскладний час!

Тож, шановні батьки наших студентів, дорогі колеги! Слідкуйте за оголошеннями. Незабаром Юлія БІБІК розпочне набір до першої тренінгової групи! Не зволікайте! Записуйтесь! Завдання батьків – виховати дитину так, щоб вона стала самостійною та щасливою дорослою людиною!

Захід проходив за ініціативи Міністерства соціальної політики України, у межах проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.