Шановні відвідувачі сайту!
З 02.09.2024 року цей сайт не оновлюється.
Усі новини та анонси на новому сайті!
Адреса нового сайту:
https://kfk.sumdu.edu.ua/
Життєстійкість громади у фокусі: заступниця директора з виховної роботи коледжу Юлія БІБІК долучилася до триденного навчання локальних громадських організацій
З 19 по 21 червня 2024 р. у с. Довгомостиська (Львівська область) проходила навчальна зустріч локальних громадських організацій з Херсонської, Миколаївської, Сумської, Запорізької, Дніпропетровської і Харківської областей, партнерів Української освітньої платформи під назвою «Життєстійкість: я, організація, громада». Активну участь у триденному навчанні взяла Юлія БІБІК – заступниця директора з виховної роботи Класичного фахового коледжу СумДУ, членкиня ГО «МОС «Новий час», психологиня, натхненниця, керівниця та модераторка багатьох важливих соціальних проєктів організації.
Захід організовано для представників опорних центрів та опорних точок Української освітньої платформи, що протягом року реалізувала свої грантові ідеї та суспільно важливі ініціативи в регіонах України за підтримки DanChurchAid. До речі, ГО «МОС «Новий час» є партнером організації Асоціація соціальних працівників Сумщини і з листопада 2023 р. – опорною точкою Української освітньої платформи на Сумщині.
У перший день учасники зустрічі вчилися дбати й піклуватися про себе з психологинею, консультанткою в трьох методах психотерапії Ольгою БУРДОЮ: опановували техніки самозаспокоєння, опрацьовували логіку зміни ставлення до проблем; обговорювали причини вигорання та шукали щоденні ресурси, що можуть наповнювати людину силою, енергією та активністю; працювали з метафоричними картками, вчилися трансформувати «погані» думки в конструктивні твердження; знайомилися з техніками релаксації та виконували дихальні вправи; пропрацювали техніку «Плекання вдячності». Юлія БІБІК зазначає: «Тренінг проходив у невимушеній, спокійній, гармонійній атмосфері поряд з мотивованими на саморозвиток людьми. Усі дійшли висновку, що важливо дбати про себе, свій внутрішній стан, бути до себе співчутливим, аби мати змогу потурбуватися вже про інших».
Темою другого дня навчання була «Організаційна життєстійкість». Присутні представляли себе та свої організації. Разом з Наталею БОРДУН (засновницею Інституту лідерства та управління Українського католицького університету, викладачкою, членкинею керівної ради Міжнародної організації L’Arche, тренеркою, фасилітаторкою, клінічною психологинею) учасники дискутували в групах про суть поняття «організаційна життєстійкість», ознайомились із чотирма стовпами організаційної спроможності. Юлія Володимирівна зазначає, що цікаво було на основі теорії Іцхака АДІЗЕЗА (автора книги «Командне лідерство») розглянути та проаналізувати функції і стилі управління, обговорити ефективні управлінські рішення для різних життєвих циклів. «Це був надзвичайно насичений день: багато серйозної, структурованої та практично орієнтованої інформації, яку ми засвоювали через практичні вправи та безпосередній аналіз процесів у наших організаціях», – підсумовує роботу другого дня представниця ГО «МОС «Новий час» Юлія БІБІК.
В останній день навчання учасники працювали над інструментами розвитку громад, базованими на кроссекторальному підході. Марʼяна КАЩАК (член правління в Українській мережі за права дитини, Будуємо Україну разом) захопливо розповіла історію побудови успішної громадянської спільноти, якою стала за часи свого існування БО «Українська освітня платформа». Артем КОСТЮЧЕНКО (керівник відділу національних партнерств БО «Українська освітня платформа») пропрацював з учасниками програми питання налагодження кроссекторальних зв’язків для розбудови громади. Він наголосив, що сьогодні важливо обʼєднуватися та впроваджувати кроссекторальний підхід та мережування.
Ця зустріч, як і весь проєкт, відбулися завдяки підтримці та фінансуванню благодійного фонду DanChurchAid – однієї з найбільших системних гуманітарних організацій Данії. Без сумніву, курс «Життєстійкість: я, організація, громада» свідчить про те, що ми спрямовані на довгострокову співпрацю та системний розвиток спроможностей локальних громадських організацій у регіонах України.
Підбиваючи підсумки насиченого триденного навчання, Юлія БІБІК зазначає: «Це була зустріч, яка надихає та мотивує до невтомного розвитку громади, в якій ми живемо. Тож нехай кожен з нас буде мати дві важливі якості – самозарАдність (бачу проблему та беру відповідальність за її розв’язання) та самозарЯдність (вмію знайти «блок живлення» та ресурс всередині себе, у своїй ідеї та спільноті). Спільними зусиллями будуємо країну відповідальних, адже саме разом ми стаємо міцнішими, витривалішими, життєстійкими!»