PDFДрук

Підсумки проходження виробничої практики студентами будівельних спеціальностей

Початок жовтня в нашому закладі знаменується підведенням підсумків проходження виробничої практики студентами 4 курсу будівельних спеціальностей, а саме: «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів» та «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».

Метою виробничої практики є закріплення отриманих у технікумі теоретичних знань, вивчення досвіду роботи підприємств, оволодіння виробничими навичками та передовими методами роботи за спеціальністю. В процесі виробничої практики студенти також набувають досвіду суспільної, організаторської та виховної роботи в колективі, вміння підвищувати рівень практичної підготовки з майбутньої професії. Поставлена мета досягається шляхом вирішення конкретних задач стосовно кожного виду виробничої практики. Зокрема спочатку було пройдено виробничу практику на здобуття робітничої професії, в ході якої студенти опанували види робіт кваліфікованих робітників (для будівельників залізничних колій – це монтер колії, автомобільних шляхів – дорожній робітник та бетоняр, будівель та споруд – муляр, маляр, штукатур та інші споріднені професії з відповідним розрядом). Наступним етапом практичної підготовки стала виробнича технологічна практика, котра дозволила познайомитись з технологічними процесами здобутої робітничої спеціальності.

Проходження практики відбувалось на базах виробничих підприємств, з якими попередньо було укладено відповідні двосторонні угоди. Географія баз практики виявилась досить широкою і охопила не лише організації міста Конотопа та Сумської області, а й установи Чернігівської області, міста Києва, Броварів та Полтави.

Особливо відзначити хотілось би підприємства, які мають досить великі виробничі потужності та з якими триває щорічне співробітництво:

- ПрАТ Броварське «Шляхово-будівельне управління №50» має більш ніж 37-річний досвід будівництва, реконструкції та ремонту магістральних автомобільних доріг та території України. Підприємство має в своєму арсеналі висококваліфікований персонал, новітні технології та техніку для будівництва доріг, що сприяє якісному проходженню виробничої практики.

- ТОВ «Укрспецбудмонтаж» (м. Київ) спеціалізується на зведенні як промислових, так і цивільних будівель (бізнес-центрів), із застосуванням новітніх підходів до архітектурних рішень та кваліфікованих будівельних робіт.

Серед інших підприємств, які надали студентам можливість опанувати виробничі аспекти обраної професії, слід відзначити: відокремлений підрозділ «Колійна машинна станція №119», комунальне підприємство «Конотопське трамвайне управління», ПП «Будтехсервіс», ТОВ «Дорожник», філія «Бахмацький райавтодор», ДП «Сумськийобавтодор», ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Полтавський ДБК», ПрАТ «Агропромбуд», ПП «Будтехсервіс», <Управління житлово-комунального господарства Конотопської міської ради.

Доброю традицією стала на базі Конотопського інституту СумДУ організація роботи молодіжного будівельного загону, робота якого спрямована на проведення різного роду будівельних та ремонтних робіт щодо підготовки закладу до нового навчального року. У ході виробничої практики студентами було вирішено комплекс основних питань, що складають її зміст, а саме:

- засвоєні новітні технології організації виробництва;

- опановані прийоми та методи роботи із сучасними інструментами та контрольно-вимірювальними приладами;

- опрацьовані питання з економіки, стандартизації та організації науково-дослідної і проектно-конструкторської роботи;

- вивчені питання охорони праці, правила техніки безпеки та шляхи збереження довкілля в процесі виробництва.

Проналізувавши отримані професійні навички, враження та складені звітні документи, результат проведеної виробничої практики на будівельних спеціальностях технікуму вважаємо позитивним.

Отримання практичної підготовки з майбутньої спеціальності сприятиме самореалізації студентів в умовах сучасної ринкової економіки України.