PDFДрук

Пам’яті загиблих – в ім’я живих…

5 грудня на фасаді Політехнічного технікуму КІСумДУ було відкрито меморіальну дошку на честь випускника навчального закладу 2013 р. Андрейченка Максима Павловича, який героїчно загинув 22 серпня 2014 р. під час виконання бойового завдання в зоні проведення антитерористичної операції в смт Біле під Луганськом, захищаючи рідну землю. Андрейченко Максим служив механіком-водієм танка 1-ї окремої гвардійської танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України. Встановлення пам’ятного знака було ініційовано адміністрацією технікуму і КІСумДУ, а також колективом відділення «Комп’ютерні та електронні технології». Вшанувати пам’ять випускника, висловити співчуття та щиру вдячність рідним зібралися представники адміністрації технікуму та інституту, рідні загиблого воїна, викладачі, студенти.

Максим Андрейченко народився 30 вересня 1992 р. у м. Мена (Чернігівська область). 2010 р. вступив до Політехнічного технікуму КІСумДУ (спеціальність «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації»). Був спокійним, відповідальним, розсудливим студентом, завжди мав товариські відносини з викладачами, одногрупниками. 2013 р. він успішно закінчив навчальний заклад, а вже 21 серпня 2013 р. був мобілізований до лав Збройних Сил України за контрактом. Улітку 2014 р. брав участь в антитерористичній операції на сході України. 22 серпня 2014 р. солдат Андрейченко Максим загинув від вибухової травми внаслідок попадання снаряду в танк під час артилерійського обстрілу бойової позиції підрозділу біля смт Біле Лутугинського району Луганської області.

Спогадами про прекрасну, скромну людину, надійного друга, яким його знали в технікумі, поділилися директор Політехнічного технікуму Т.В. Гребеник, класний керівник В.Є. Кипарис і завідувач відділення «Комп’ютерні та електронні технології» Ю.М. Салій. Найбільш хвилюючими були слова батька загиблого. Павло Анатолійович подякував всім за підтримку та за те, що пам’ятають про його сина. Присутні вшанували пам’ять Максима Андрейченка та всіх патріотів України, які віддали найцінніше – своє життя, захищаючи незалежність і цілісність держави, хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 р. «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» воїн нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Також посмертно нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту».

Герої не вмирають! Сподіваємось, що ця меморіальна дошка буде нагадувати всім поколінням про героїчний вчинок Максима Андрейченка, а пам’ять про нього назавжди залишиться в серцях людей.