PDFДрук

Весняна симфонія студентських талантів, молодості та краси

alt24 квітня в Політехнічному технікумі відбувся щорічний міський фестиваль самодіяльних колективів навчальних закладів «Студентська весна».

Метою заходу є збереження національної культури, сприяння розвитку та популяризації художньої творчості студентів, надання можливостей кожному реалізувати свої здібності.

Основними завданнями фестивалю молодіжної творчості «Студентська весна – 2019» є

- розвиток мистецтва серед молоді та студентів;

- створення нових і підтримка існуючих творчих гуртків та колективів;

- підвищення художнього рівня студентського мистецтва;

- підвищення уваги до студентської самодіяльної творчості з боку адміністрації вищих навчальних закладів, спеціалізованих установ, закладів культури, творчих об’єднань.

У творчому звіті художньої самодіяльності взяли участь п’ять навчальних закладів: Політехнічний технікум КІСумДУ, Конотопський інститут СумДУ, Індустріально-педагогічний технікум КІСумДУ, Конотопське медичне училище, ДПТНЗ «Конотопське професійно-технічне училище».

До складу журі фестивалю увійшли:

- Юлія Гланц - Керівник зразкового вокального колективу «ДО МІ СОЛЬ КА»

- Наталія Карпенко-Вергуляс - випускниця Київської Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського, учасниця міських та обласних конкурсів, викладач сольного співу Конотопської музичної школи номер 1.

- Євгенія Деркач - Керівник студії спортивно-бального танцю «Capre Diem»

- Анна Юрченко - Керівник зразкового хареографічного колективу «Мрія»

- Анна Сімакіна - старший офіцер мобілізаційного відділення Конотопського об’єднаного міського військового комісаріату, фахівець галузі культури, неодноразовий переможець міських, обласних, всеукраїнських фестивалів та конкурсів

- Анна Кривунь - Старший солдат військовоїчастини А 1376, працівник галузі культури з 12 річним стажем

- Олександр Фесенко - Режисер народного театру МБК «Зоряний», дерижер керівник хорового колективу

- Валерія Рошкован - Директор Благодійного Фонду «Крила Надії», активний громадський діяч, волонтер

- Євгеній Батура - Старший лейтенант, начальник оркестру 58 окремої мотопіхотної бригади військовий диригент, випускник Львівської національної академії сухопутних військ України імені Петра Сагайдачного спеціалізації – музичне мистецтво

- Вячеслав Галайба - Відомий міський фотограф

- Богдан Шевчук - Відомий міський фотограф

- Олена Ракітіна - Народна майстриня України, член національної спілки майстрів народного мистецтва України, вчитель

- Любов Гомзар - Викладач школи мистецтв відділення декоративно прикладного мистецтва, призер з вишивки золотими нитками Всеукраїнського конкурсу майстрів «Жіноче серце» з вишивки

- Секретар журі Надія Волкова - методист МБК «Зоряний»

До учасників фестивалю звернулася начальник відділу молоді та спорту Конотопської міської ради Ольга Качура. У своєму привітальному слові Ольга Олегівна висловила подяку нашому навчальному закладу як приймаючій стороні і зазначила, що Політех є осередком студентських ініціатив, творчості та волонтерства. Вона наголосила, шо фестиваль «Студентська весна» об’єднує навколо себе творчих, небайдужих, креативних, сильних духом, патріотично налаштованих молодих людей. Захід розпочався з оголошення збору матеріальної допомоги для Богдана Горлача, який наразі знаходиться в реанімаційному відділення ЦРЛ після аварії, яка забрала життя його батьків під с.Шаповалівка.

Загалом було анонсовано 48 номерів у різних номінаціях: естрадний та народний вокал, музичне виконання, театральне мистецтво, оригінальний жанр, класична, сучасна та естрадна хореографія. Цьогоріч конкурс поповнили номінації «фототалант» та «прикладне мистецтво». Вперше у фестивалі взяли участь викладачі (номінація «викладацька майстерність»).

Учасників «Студентської весни» привітала заступник директора Політехнічного технікуму КІСумДУ Бібік Ю.В., яка назвала фестиваль святом молодості, креативу та драйву. Юлія Володимирівна зазначила, що 24 квітня – Міжнародний день солідарності молоді. «Бажаю учасникам упевненості в собі, впевненої ходи по життєвій дорозі та особистих творчих перемог», - додала Бібік Ю.В. Наш заклад на фестивалі було презентовано в 18 художніх номерах. Політех пишається своїми переможцями, серед яких: Прикладне мистецтво: І місце - Налівайко Яна;
ІІ місце - Левченко Юлія;

ІІІ місце - Шепелюк Алла;

ВА «Елегія» - ІІІ місце в номінації «Естрадний вокал» (ансамбль);

ВА «RELATEDMUSIC» - ІІ місце в номінації «Естрадний вокал» (ансамбль);

ВА «Фортуна» - ІІІ місце в номінації «Естрадний вокал» (ансамбль);

Тріо у складі: Домченко Є., Шабан Н., Баринова А. - І місце в номінації «Естрадний вокал»;

Домченко Євгенія – ІІ місце в номінації «Народний вокал» (соло);

Дяченко Костянтин - ІІІ місце в номінації «Естрадний вокал» (соло);

Хореографічний колектив «ARTEZ» в сучасному стилі – І місце;

Хореографічний колектив «ARTEZ» в естрадному стилі – ІІ місце.

Сцену залишає останній учасник …На обличчях глядачів – легка зажура від прощання зі святом. Адже фестиваль не просто пройшов, він пролунав, залишивши за собою шлейф неповторних вражень від зустрічі з обдарованими представниками молоді. Високий рівень підготовки учасників, помножений на години, дні, місяці репетицій, дозволив їм гідно заявити про себе, відчути справжній смак перемоги. Одне єдине враження від «Студентської весни», здається, затьмарює решту багатобарвних вражень: це був фестиваль молодості, це була переможна хода таланті. І народжується впевненість: нація, яка має таку молодь, має щасливе майбутнє!