PDFДрук

Книга – пам'ять про загиблих конотопців

alt17 травня студенти Політеху Таран Максим (4 гр.) та Ксьондз Аліна (4 гр.) взяли участь у брифінгу, який відбувся у кінотеатрі «Мир» під головуванням відомого краєзнавця, журналіста, історика, керівника гуртка «Юні журналісти-краєзнавці» Ігоря Лисого. Захід було присвячено анонсуванню книги пам’яті про загиблих в зоні АТО/ООС конотопців. Видання поки що має умовну назву «Конотопська небесна чота». Ігор Лисий докладно розповів про історію створення книги, про те, що на часі – її презентація, яка відбудеться у вересні 2019 р. На брифінгу були присутні представники ЗМІ Конотопа – Наталія Борута, Павло Лихопій, Анастасія Залозна. Відбувся діалог між присутніми та учасниками гуртка «Юні журналісти-краєзнавці». Авторами книги по суті є п’ять юних журналісток з м. Конотопа, яким надавали посильну допомогу кілька учнів шкіл району.

Трохи сумної статистики… У книзі представлено спогади рідних про 10 загиблих конотопців та про 6 мешканців Конотопського району. Юні журналістки Коваль Дарина, Вандоляк Дар’я, Гайдай Катерина, Тихоненко Діана розповіли про свої зустрічі з родинами загиблих. Дівчата, чий вік в середньому 16 років, воїстину через власне серце пропустили 16 щемних історій прозагиблих за волю України героїв. Спілкуватися з родичами полеглих було непросто: свіжий біль від втрати батька, сина, чоловіка часто просто заливали сльози – праведні сльози від усвідомлення непоправного. Проте читачі книги мають завдячувати як мужності родичів, так і витримці тендітних дівчат-журналісток. Вони зазначили, що кожна доля – сюжет для фільму, художнього твору. Зауважимо, що найстарший з полеглих Анатолій Шульга 1965 р. народження, а наймолодший Андрій Кривич – 1999 р. народження.

Присутній на брифінгу журналіст газети «Телегурман» Павло Лихопій поділився спогадами про зустріч з Михайлом Суслом, який з передової приїздив у відпустку. Михайло розповідав про особливості служби в розвідці. На жаль, під час однієї з розвідувальних операцій невдовзі він загинув: побратими не змогли через ворожі обстріли оперативно вивезти пораненого. Смерть Михайла Сусла настала через надмірну втрату крові. Наразі його ім’ям названо одну з вулиць міста.

На честь героїчно загиблого військовослужбовця Валентина Ничвидюка, який ціною власного життя врятував побратимів, на стіні ЗОШ №2 встановлено меморіальну дошку. Спогади його мами Ніни Андріївни вміщено в книзі.

На брифінгу прозвучала подяка відділу молоді та спорту Конотопської міської ради, особисто – Юлії Миколаївні Мусієнко, ГО ветеранів війни за незалежність України та особисто Олегу Поповичу, осавулу Конотопського козацтва Анатолію Зименку. Здійснення проекту стало можливим завдяки перемозі гуртківців на оголошеному відділом молоді та спорту Конотопської міської ради конкурсі грантів. Потужну спонсорську допомогу в здійсненні видання книги надає учасниця Майдану Антоніна Пипко.

Ігор Лисий подякував присутнім на брифінгу за виявлену зацікавленість до книги про наших загиблих земляків і висловив сподівання, що печальне видання-пам'ять не поповниться новими іменами. 16 життів – це надто висока ціна, яку заплатила Конотопщина в ім’я миру в Україні.

«Конотопська небесна чота» - це книга-набат, яка голосами загиблих та їх родичів промовляє про те, що війна в Україні – абсолютно протиприродне явище, яке не повинно більше повторитися. Ніколи!