Студентів Політеху проанкетували щодо дотримання умов карантину та дистанційного навчання

З 26 по 31 березня 2020 року у технікумі проходило онлайн-опитування студентів ПТКІСумДУ за допомогою сервісу Google Форми. Усім студентам І-ІV курсів було рекомендовано пройти «Анкету студента Політеху: моє життя в умовах карантину". Усі академічні групи закладу отримали посилання на анкетування через класних керівників.

Дане опитування було заплановане та проведене з метою вивчення рівня обізнаності молоді з питань профілактики і недопущення поширення COVID-19, психологічного стану здобувачів освіти під час карантину, з’ясування ставлення студентів до дистанційного навчання та виявлення поточних труднощів у налагодженні дистанційної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу.

В анкетуванні взяли участь 363 студенти І – ІV курсів, із них: жіночої статі – 35%, чоловічої – 65%.

Місце проживання: 56,2 % - у Конотопі; 11,8% - у Конотопському районі; 20,1% - в інших районах Сумської області; 11,8 % - за межами Сумської області.

Студентам було запропоновано відповісти на декілька питань Що з цього вийшло, наглядно продемонстровано нижче.

- Чи відомі вам основні рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо запобігання коронавірусному захворюванню? (95, 6% - так, звичайно; 4,4% - трішки)

- Звідки ви отримуєте інформацію про COVID-19 та заходи щодо його профілактики? (15% - від рідних; 23% - ЗМІ (телевізор, радіо); 33% - із соціальних мереж; 19% - від класного керівника, інших викладачів технікуму; 10% - від друзів).

- Чи вважаєте ви COVID-19 серйозним захворюванням? (53,2% - так; 38% - можливо; 8,8% - ні).

- Чи дотримуєтесь основних умов карантину? (80,2% - так, звичайно; 15,2% - інколи; 4,6% - ні, я вважаю інформацію про COVID-19 перебільшеною)

- Дотримання яких правил поведінки під час карантину для вас є найголовнішим? (17% - соціальна ізоляція, залишатися вдома, 23% - уникати місць масового скупчення; 24% - систематично мити руки, обробляти їх дезінфектором; 13% - вдягати захисні маски при виході на вулицю; 10% - підвищувати імунітет; 13% - мислити позитивно).

- Як ви підтримуєте соціальні контакти з друзями? (44% - через соціальні мережі; 33% - телефоную; 21% - інколи зустрічаюсь; 2% - ніяк.

- Що ви відчуваєте, перебуваючи в незвичних для вас умовах карантину? ( 10% - тривогу та занепокоєння; 5% - страх; 3% - паніку; 46% - все добре; 30% - нічого).

- До кого ви зазвичай звертаєтеся за допомогою щодо нормалізації емоційного стану, пов’язаного з карантином? ( 33% - до батьків; 30% - до друзів; 4% - до класного керівника; 1% - до інших викладачів; 1% - до психолога; 31% - ні до кого).

- Як ви ставитесь до дистанційного навчання? (33,9% - кожного дня виконую завдання викладачів; 50,1% - навчаюся, коли є вільна хвилинка; 8,6% - вважаю, що наздожену матеріал, коли закінчиться карантин; 7,4% - не маю можливості виконувати завдання викладачів, що потребують підключення до Інтернету).

- Чи з усіма викладачами, які читають у вашій групі ви підтримуєте зв'язок? (34,4% - так, із усіма; 40,8% - з більшістю; 24,8% - лише з деякими).

- Чи вважаєте ви, що викладачі під час дистанційного навчання перевантажують вас домашніми завданнями? (47,1% - так, завдань навіть більше, ніж за звичайних умов навчання; 51,5% - ні, обсяг роботи нормальний; 1,4% - аж ніяк, дають дуже мало).

Результати анкетування та аналіз отриманих даних були представленні на засіданні ради із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти Політехнічного технікуму Конотопського інституту СумДУ. На засіданні була відзначена важливість подальшого моніторингу особливостей перебування студентів на карантині та освітнього процесу під час дистанційного навчання.

Конструктивна взаємодія усіх учасників освітнього процесу – важлива умова якісного результату. А тримати міцний зв'язок один з одним - особлива вимога часу та відповідь на суспільні виклики. Тому Політех продовжує шукати інноваційні форми організації діяльності в умовах дистанційного навчання.

Підводячи підсумки результатів опитування, варто поділитися порадами учасників анкетування під час відповіді на питання: «Напишіть одну пораду студентам Політеху : ЯК ЗРОБИТИ ЖИТТЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ БІЛЬШ ЦІКАВИМ, НАСИЧЕНИМ, КОРИСНИМ, ЯСКРАВИМ?».

Студенти Політеху радять одноліткам: навчатися; систематично виконувати домашні завдання; займатися спортом; не панікувати; не боятися; грати у настільні ігри; дивитися серіали; читати книжки; спілкуватися з друзями через соціальні мережі; займатися саморозвитком; приділяти більше уваги рідним; займати себе справами; мислити позитивно; не думати про вірус та вірити в те, що все буде добре; займатися хобі; дотримуватися правил профілактики захворювання; зайнятися тим, на що ніколи не вистачало часу; мислити критично.