Довгополий Артем

У боях за Донеччину поліг випускник коледжу 2013 року Артем Довгополий
І знову втрата… Пекуча, як вогонь… Болюча, як незагойна рана…Несправедлива, як сама війна…
Саме тому невимовним болем озвалася в серцях коледжан звістка про те, що 04.08.2022 року в боях на Донецькому напрямку загинув випускник Класичного фахового коледжу СумДУ 2013р. Артем Довгополий.
Артем навчався за спеціальністю «Будівництво, експлуатація та ремонт залізничної колії», вступивши на базі 9 класів.
Викладачі згадують Артема Довгополого як старанного, креативного, творчо обдарованого студента, який був зацікавлений у здобутті фахових знань. Його цінували за ініціативність, наполегливість, толерантність і за добру оптимістичну вдачу.
«У групі, де навчався Артем Довгополий, я викладала зарубіжну літературу. Він любив аналізувати художні твори, в яких головний персонаж поставав перед моральним вибором. Тож Артем завжди брав активну участь в обговоренні цього вибору, його правильності. А ще він писав вірші. Часто показував їх мені, якщо десь губилася рима або думка,- разом їх шукали.
Це була 141 група, паралельна до тієї, де я була класним керівником – до 142. Студенти обох колективів товаришували, згодом вступивши до УкрДАЗТ, жили разом в кімнаті чи на секції. Ось таке у них започаткувалося у технікумі братерство. І в його числі був Артем Довгополий!» - згадує викладач Алла Нечай.
У спогадах одногрупників Артем постає як веселий, життєлюбий, завжди усміхнений товариш, завжди готовий підставити плече. Вони зазначають, що Артемові до снаги було б самореалізуватися в професії.
Проте він обрав військову службу за контрактом, який, до речі, скінчився перед початком повномасштабного російського вторгнення до України. Тож Артем добровольцем пішов боронити нашу землю від окупантів.
Війна безжальна такою мірою, якою сліпа навіть надточна зброя. Тому гинуть ті, хто мав би жити, служити країні, радіти життю.
Колектив Класичного фахового коледжу СумДУ висловлює щирі співчуття родині Артема Довгополого.
Низько схиляємо голови в жалобі за полеглим випускником.
Вічна пам'ять мужньому оборонцеві Украіни!
Прощання з Героєм відбудеться 12.08.2022 о 12.00 на території Собору Різдва Пресвятої Богородиці.
ПОЛЕГЛИМ КОНОТОПЦЯМ
Усім землякам, хто віддав найдорогоцінніше-життя- за свободу України
Чорні крила війни всеохопні
Зачепили підступно світ.
Докотилась до Конотопа
Ця біда, що зриває цвіт.
І сумна Богородиця в храмі--
В її погляді сльози і гнів,
Як прощається місто з синами,
Котрі били звитяжно.катів.
Як чекали вони довгожданний,
Отой свято-скупий дзвінок,
Й так благально шептали мами:
"Бережи тебе Боже, синок..."
І здригається місто козацьке
Від сумних про втрати звісток,
Знов застало матір зненацька:
"Я ж молилась за тебе , синок!"
Конотопе! Тримайся, рідний!
Розжене Богородиця хмари!
Ти козацької слави гідний-
Щезне скоро рашистська примара!
(Автор - Нечай А.М.)