Дослідницька робота в коледжі триває: засідання наукового гуртка «Electronics»

08 лютого 2023 р. у форматі круглого столу відбулося чергове засідання наукового гуртка «Electronics» спеціальності 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації»), членами якого є здобувачі освіти Класичного фахового коледжу СумДУ.

Зокрема, було визначено перспективи використання Arduino при проєктуванні системи «Розумний будинок». Це питання є актуальним, так як останнім часом за допомогою мобільних телефонів можна легко керувати побутовими пристроями, а популярність домашньої автоматизації постійно зростає завдяки значно вищій доступності та простоті.

Також результатом засідання круглого столу гуртківців став представлений 15 лютого 2023 р. на обласному конкурсі проєктів у сфері молодіжної політики та національно-патріотичного виховання проєкт «Розумний вулик» (керівник – ШУЛЯК Марія), пріоритетне завдання якого спрямовано на підвищення спроможності молоді, розвиток системи неформальної освіти Сумщини. ШУЛЯК Амін, здобувач освіти ІІ курсу (521 гр.), активний член гуртка, чітко окреслив основні завдання цієї ініціативи: надати дітям різних освітніх закладів Сумщини можливість ознайомитися з технічними напрямками науки, зокрема електроніки; сприяти поглибленню знань, умінь і навичок роботи з електронними засобами (неформальна освіта) безкоштовно; популяризувати Україну як інтелектуально розвинену, технічно незалежну державу, в якій молодь буде жити, навчатися, розвиватися та працювати, а також залучити якомога більше людей у команду в якості тьютерів у галузі електроніки.

Гуртківці ставили питання, вели жваву дискусію, пропонували власні ідеї щодо розглянутих на засіданні питань та власне проєкту.

Переконані, діяльність наукового гуртка «Electronics» спрямовує здобувачів освіти до наукової та дослідницької роботи, розвиває їхні творчі здібності, інноваційні рішення, технічний інтелект, сприяє реалізації ними своїх наукових амбіцій.

Попри воєнний стан в Україні, робота нашого гуртка триває, а досвіду технічного спеціаліста та майбутнього науковця, отриманого завдяки активній участі в ньому, так потребуватиме наша держава вже після Перемоги.