Можливість професійного зростання для викладачів та здобувачів освіти коледжу: відкриті лекції найцитованішого у світі українського вченого

21 лютого 2023 р. в Сумському державному університеті в межах дисципліни «Нанотехнології та наноматеріали» стартував цикл онлайн-лекцій, доповідачем яких є Юрій ГОГОЦІ, доктор технічних наук, професор матеріалознавства, засновник та директор Інституту наноматеріалів університету А.Дж. Дрекселя (м. Філадельфія, США), Почесний доктор Сумського державного університету. H-index Юрія ГОГОЦІ за даними наукометричної бази Scopus складає 189, що є найвищим показником серед науковців українського походження.

Вступна онлайн-лекція являла собою огляд базових понять про наноелектроніку, наноматеріали та перспективи їх застосування в якості базових шарів сучасних джерел енергії, їх використання в біомедицині тощо. Окрім того, професор ГОГОЦІ розповів слухачам про власний науковий шлях та познайомив зі своєю науковою групою.

Подальші лекції будуть присвячені огляду новітніх матеріалів наноелектроніки, сучасним методам одержання наноструктурованих поверхонь та структур.

Необхідно відмітити, що активну участь у цьому заході беруть викладачі (ШУЛЯК Марія, ТРИНИТКО Наталія, канд. фіз.-мат. наук ІВАЩЕНКО Максим) та здобувачі освіти Класичного фахового коледжу СумДУ (ШУЛЯК Амін та ГУТОРКА Віталій, ІІ курс, 521 гр., спеціальність 171 Електроніка; СТОГНУХІН Ярослав та ПАНЧЕНКО Артем, ІІ курс, 721 гр., спеціальність 123 Комп’ютерна інженерія).

Також важливо, що в ході цих онлайн-лекцій здобувачі освіти прослухали такі теми:

1. «Властивості, область використання сучасних наноматеріалів», спеціальність 171 Електроніка. Предмет «Матеріали і компоненти електронних засобів автоматизації», викладач – ТРИНИТКО Наталія. Здобувач освіти – ШУЛЯК Амін (521 гр.). Вченим були представлені сучасні наноматеріали та перспективи їх використання в електроніці.

2. «Наноматеріали та технології виготовлення ІМС», спеціальність 171 Електроніка. Предмет «Основи електроніки і мікроелектроніки», викладач – ШУЛЯК Марія. Здобувачі освіти – ШУЛЯК Амін, ГУТОРКА Віталій (521 гр.). Особливу увагу Юрій ГОГОЦІ приділив властивостям графену, його сферам застосування та технології виготовлення.

3. «Наноматеріали та технології виготовлення ІМС», спеціальність 123 Комп’ютерна інженерія. Предмет «Комп’ютерна електроніка», викладач – ШУЛЯК Марія. Здобувачі освіти – СТОГНУХІН Ярослав та ПАНЧЕНКО Артем (721 гр.).