Розширюємо кордони нового досвіду та знань

Безумовно, наука вже давно вийшла за межі навчальних лабораторій, кафедр та стала доступною і видимою у звичайних, буденних речах. Зокрема, переконатися в цьому мали можливість майстер виробничого навчання Класичного фахового коледжу СумДУ Денис НАУМОВ та здобувач освіти IV курсу (541 гр.) спеціальності 171 Електроніка (освітньо-професійної програми «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації») Дмитро ЖУК. Вони відвідали два потужні заходи – Науковий фестиваль OL у м. Вінниця (18 березня) та Всеукраїнський фестиваль із 3D-друку в м. Київ (25 березня).

Так, у Вінниці в межах зустрічі були реалізовані такі наукові шоу, як: перший науковий театр (наукове шоу з хімії); хімія живого (наукове шоу з біології); RоботARіум (наукове шоу з робототехніки та AR); VRеалі (наукове шоу з VR-технологій). Також під час фестивалю Денис НАУМОВ та Дмитро ЖУК побували на сучасних майстер-класах, прослухали відповідні доповіді та побачили практичні експерименти.

А вже в Києві, долучившись до Всеукраїнського фестивалю з 3D-друку, вони взяли участь у навчанні з 3D-моделювання, заслухали сучасних та трендових доповідачів, глибше ознайомилися із сучасними методами друку (не тільки пластиком і металом, а й іншими матеріалами), обмінялися ідеями та напрацюваннями. Важливо, що було подано інформацію, як застосовувати технологію для розвитку бізнесу, науки, освіти, швидкого прототипування, протезування, соціальної та професійної адаптації ветеранів і тимчасово переміщених осіб. Тривимірне друкування відкриває нові можливості для високотехнологічних і традиційних галузей. Цікаво, що зустріч проходила у форматі show&tell («покажи і розкажи»), що сприяло активному спілкуванню між організаторами, учасниками та відвідувачами фестивалю.

Сьогодні такі зустрічі є корисними й необхідними для викладачів та здобувачів коледжу, особливо спеціальності 171 Електроніка, так як пристрасть до науки, співпраця дослідників, педагогів та молоді дає можливість завжди йти на крок уперед, здобувати сучасні знання та втілювати набутий досвід уже в коледжі.