Коледжани провели акцію пам’яті загиблих дітей України

4 червня - День вшанування памʼяті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, встановлений Постановою Верховної Ради.

Студенти Класичного коледжу СумДУ ініціювали проведення години пам’яті маленьких українців. Під час цієї скорботної акції згадали дітей, чиє дитинство обірвала безжальна рука московського загарбника та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

Діти – майбутнє України. І коли вони гинуть, це страшний біль та горе для родини, а ще непоправна втрата для всієї країни.

Факти вбивств та поранень українських дітей, сексуального насильства над ними, їх депортації та примусового переміщення росією є свідченням геноциду українського народу через дітей та злочини проти людства.

Україна робить все можливе для того, щоб зберегти дітей та захистити їхні права попри агресію росії.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, внаслідок дій ворога в Україні 484 дитини загинули, 992 поранено. Встановлено 13 фактів сексуального насильства проти неповнолітніх. Пошкоджено понад 2500 освітніх закладів, 256 з них — зруйновано повністю. Понад 19 500 українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій. Це лише ті випадки, які зареєстровані офіційно. Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у провадженнях щодо понад 2900 злочинів проти дітей, пов’язаних із війною: вбивства та поранення, сексуальне насильство, напади на установи і заклади для дітей, депортація, примусове переміщення, викрадення. Прокурори повідомили про підозру у вчинені воєнних злочинів проти дітей 35 особам. Скеровано до суду обвинувальні акти щодо 30 осіб. 11 осіб засуджено.

Вічна пам'ять загиблим! Слава Україні!