Студенти СумДУ поговорили зі студентами коледжу на тему психічного здоров’я в умовах війни

У рамках предмету «Основи демократії» студентками Сумського державного університету була проведена зустріч зі здобувачами освіти КФК СумДУ з дуже важливої теми нашого сьогодення «Психічне здоров’я студентів в умовах війни».

Відповідно до визначення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) психічне здоров’я розуміється, як стан благополуччя, за якого людина реалізує власні здібності, може справлятися зі звичайними стресами життя, продуктивно та ефективно працювати на користь своїй громаді. Війна є найбільш вираженим негативним чинником, який впливає на психіку особистості, оскільки цей чинник обумовлює пряму загрозу життю людини. Важливим гаслом зустрічі було: стрес, депресія, соціальна ізоляція: відволічись, подбай про себе! В ході зустрічі студенти ознайомилися з рядом важливих методик покращення психологічного здоров’я; це і ранкові руханки, ігри-поради, техніки самодопомоги. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного, а вміння впоратися із собою є актуальним. Важливе запитання один до одного: «Ти як?» повинно лунати кожного дня, як крок допомоги та підтримки для себе та інших.