Гендерне виховання = вільна особистість і громадянське суспільство: говоримо про важливі та актуальні питання освіти та виховання

Основа гендерного виховання – рівноправність, взаємоповага, егалітарність, паритетність, толерантність, індивідуальність, самореалізація. Можна говорити про дуже тісний його зв’язок з іншими видами виховання: національним-патріотичним, духовно-моральним, сімейним, правовим, трудовим тощо.

09 листопада 2023 р. заступник директора з виховної роботи Юлія БІБІК долучилася до участі в семінарі «Гендерна специфіка формування мотивації для досягнення успіхів сучасною молоддю». Цю зустріч було організовано науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти за участю практичних психологів та педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти. Цікаво, що це перший семінар з цієї важливої теми.

Були розглянуті такі питання:

«Концепція мотивації в психоаналізі. Потяг до життя та потяг до смерті за З. Фрейдом. Комплекс неповноцінності за А. Адлером» (спікер – Наталія ОБЛАКЕВИЧ, психоаналітик, арттерапевт);

«Шляхи залучення молоді до громадської активності: методичні пропозиції» (спікер –Світлана ГУБІНА, координаторка освітніх програм ГО «Центр гендерної культури», експертка з гендерних питань і недискримінації);

«Подолання страхів і тривожності у молоді через набуття навичок тактичної медицини за алгоритмом MARCH» (спікери – Наталія СОЛОМЯНЮК, д.е.н., сертифікований інструктор Курсу (Польща, США) «Tactical trauma care for civilians, Гліб БОФФО, сертифікований інструктор Курсу (Польща, США) «Tactical trauma care for civilians»);

«Мотивація досягнення успіху та пастки гендерних стереотипів» (спікер – Тетяна ГОРОШКО, завідувачка Центру практичної психології і соціальної роботи Комунального закладу «Полтавський міжшкільний ресурсний центр Полтавської міської ради»);

«Розвиток мотивації як складова навчального успіху» (спікер – Зінаїда АНТОНОВА, доцент кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету);

«Роль жінок України під час війни в соціальній, економічній, освітній сфері» (спікер – Анастасія ОСТРЕНСЬКА, директорка закладу освіти ТОВ «Біржовий Університет», співзасновниця благодійного фонду Олдерс).

Юлія БІБІК зауважила, що головною думкою семінару було твердження, що вимогою часу є підготовка нової генерації педагогічних працівників, які усвідомлюють закономірності гендерного розвитку суспільства й особливості гендерної соціалізації особистості, створюють вільне від гендерних упереджень виховне середовище, не допускають випадків дискримінації за ознакою статі.

Дякуємо колегам за організацію фахової зустрічі та актуальну інформацію.