PDFДрук

Відбулась презентація книги Олександра Євтушенка про історію православної церкви


26 травня в читальній залі Класичного фахового коледжу СумДУ відбулась знаменна подія. Широкому загалу була презентована книга викладача історії та правознавства нашого закладу, відомого в місті краєзнавця Олександра Євтушенка «Храм Успіння Пресвятої Богородиці». Це четверта книга в науково-дослідницькому доробку автора. Крім того, у співавторстві він видав ще понад три десятки наукових публікацій з історії, археології, краєзнавства. Олександр Євтушенко є членом Національної спілки журналістів України та лауреатом почесних відзнак: премії ім. О. Лазаревського (2006) та премії ім. М. Драгомирова(2013).

Привітати автора з виходом у світ чергової історико-краєзнавчої роботи прийшли цього дня представники Конотопської міської ради та Попівської сільської ради, депутати, колеги, друзі. Кожен із присутніх відзначив важливість зробленої паном Олександром справи та значимість подібних видань в історико-культурному просторі Конотопа і держави в цілому. Адже ні для кого не є таємницею, що історія православної церкви має чимало білих плям та прогалин, в різні періоди по ній безжально пройшовся репресивний радянський каток, а відтак є що досліджувати та відновлювати в пам’яті українців, є над чим замислюватись та над чим працювати.

Захід пройшов у творчій невимушеній атмосфері. Лунало чимало спогадів та добрих слів на адресу пана Олександра. Невеликий наклад видання швидко розійшовся, тож автор має замовлення на додаткове тиражування книги. Це є підставою говорити про успіх, про те, що зроблена справа дійсно не була марною, а видання такого ґатунку має попит. Читач цікавиться історією свого краю, витоками та долею культових споруд, що, безперечно, є ознакою високого рівня його духовності.

Вітаємо колегу Олександра Євтушенка з презентацією нової книги і бажаємо й надалі бути таким же невтомним дослідником історії Конотопщини, писати нові книги та заповнювати історичні та краєзнавчі прогалини. Особливо важливим літературно-краєзнавчий доробок автора є в процесі виховання підростаючого покоління, прищеплення їм любові до знань та дослідження коріння свого роду та рідного краю.