PDFДрук

Студенти коледжу відвідали музей родини Петричів


В рамках заняття «Мандрівка в минуле» учасники дискусійного клубу «Погляд» (керівник Н.В.Борута), що діє за співпраці БФ «Відень» та КФК СумДУ, разом із членами пластового осередку м.Конотоп (координатор Т.М.Радько) здійснили візит до родинного музею Петричів, що знаходиться в мальовничому куточку нашого міста – Загребеллі.

Емоції від відвідин – найприємніші! Гостинні господарі музею Олександр та Валентина провели молодь музейними кімнатами, де зберігаються речі побутового вжитку ХІХ-ХХст, і які вже практично неможливо побачити в житті сучасному. Величезна колекція знарядь праці, посуду, світильників, одягу, вишитих та написаних народними майстрами картин, меблів, музичних інструментів, бджолярського знаряддя. Кожна річ у музеї має свою історію й уособлює той чи інший періоду часу з життя мешканців нашого регіону.

Ділячись своїми враженнями від походу до музею, студенти відзначили його унікальність та неповторність. Ось лише деякі з коментарів: «Тут чимало речей, які можна побачити не на картинці в підручнику, а на власні очі, доторкнутися до них, уявити людей, які ними колись користувались…», «В музеї все продумано до найменших дрібниць, а тому подорожувати від кімнати до кімнати в ньому дуже цікаво..», «Ні на секунду не пожалкували, що потрапили сюди – тут все дихає історією, яку хочеться знати…».
Молодь з цікавістю розглядала чи не кожен експонат музею та фотографувалася на згадку. А по завершенні екскурсії на запрошення господарів всі разом мали нагоду пообідати на музейному подвір’ї, залишити свої відгуки в музейній книзі, поділитися один із одним своїми враженнями наживо, попити ароматного чаю з пиріжками та скуштувати вишневого варення зі скляної банки ХІХст із родинного погрібка Петричів. А юні пластунки на згадку про свій візит подарували господарям невеличкі сувеніри, зроблені власноруч.
Щиро вдячні господарям за пізнавальний екскурс у минуле, цікаві розповіді та гостинність. Обіцяємо навідатись до вас іще та обов’язково порекомендуємо музей Петричів знайомим!