PDFДрук

Змагання як невід’ємна частина всебічної підготовки спортсмена: гостьова лекція для здобувачів коледжу

07 квітня 2023 р. для здобувачів Класичного фахового коледжу спеціальностей 017 Фізична культура і спорт та 015 Професійна освіта. Будівництвобуло проведено гостьову лекцію на тему: «Організація та проведення змагань з легкої атлетики». Спікером виступив СЕРГІЄНКО Володимир Миколайович – доктор наук з фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри фізичного виховання і спорту СумДУ, доцент.

Володимир Миколайович зазначив, що легка атлетика як навчальна дисципліна посідає одне з провідних місць у процесі підготовки фахівців фізичної культури та спорту, допомагає підвищити особистий рівень фізичної підготовленості. Він зауважив, що «змагання – це невід’ємна частина всебічної підготовки спортсмена, яка є однією з найважливіших форм тренувального процесу, засобом підведення підсумків навчально-тренувальної роботи, а також ефективною формою популяризації легкої атлетики серед молоді». Без сумніву, змагання підвищують інтерес до систематичних занять легкою атлетикою.

Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти дізналися про рівень, види і характер змагань, суддівську колегію, про особливості ведення інформації на змаганнях, ознайомилися з календарем і положенням про змагання.

Спікер також підкреслив, що «під впливом стрімких процесів професіоналізації змагання в легкій атлетиці зазнали значних змін». Сучасний рівень організації та проведення легкоатлетичних змагань потребує чіткої і злагодженої роботи всіх служб, адже це створює максимум умов для успішного виступу спортсменів, видовищності та святковості змагань.

Присутні ставили питання, активно дискутували, наводили приклади з власного досвіду. Такі зустрічі з досвідченими фахівцями сприяють поглибленому засвоєнню здобувачами коледжу теоретичних основ певної теми, практичних навичок, а також мають велике значення щодо професійної підготовки.

Дякуємо СЕРГІЄНКУ Володимиру Миколайовичу за змістовну, цікаву лекцію та сподіваємося на подальшу співпрацю.