Міжрегіональний етнографічний круглий стіл

17 квітня 2023 р. на базі Вовчанського фахового коледжу ДБТУ відбувся Міжрегіональний круглий стіл «Христос воскрес, воскресне й Україна», присвячений Великодню.

Про підготовку до Паски, традиції святкування Воскресіння Христового розповіли викладачі та здобувачі освіти Харківщини, Львівщини, Полтавщини, Сумщини й Чернігівщини.

Студентка Класичного фахового коледжу СумДУ Софія ГОРБИК (викладач Валентина ЧЕРНУШЕНКО) підготувала презентацію і повідомлення про виникнення писанкарства на Чернігівщині-Сумщині.

Писанка – одна з цікавих сторінок народного декоративного мистецтва нашого краю. За народними повір’ями, писанки були джерелом родючості землі, всіляких щедрот, багатства, запобігали різним напастям, захищали від стихійного лиха. У народі вважали, що яйце дає людині силу, красу і здоров’я.