PDFДрук

Золошлакові відходи – вигідна альтернатива природним матеріалам у дорожньому будівництві: чергове засідання наукового гуртка «Автомагістраль»

19 квітня 2023 р. відповідно до плану роботи гуртка «Автомагістраль» відбулася чергова зустріч здобувачів Класичного фахового коледжу спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія освітньо-професійної програми «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів» з викладачами (керівниками об’єднання) МЕЛЬНИЧЕНКО І. В., ТАРАСЕНКО Т. М. та представником Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, асистентом кафедри будівництва та експлуатації автомобільних доріг ім. О. К. Біруля ТЕТЕРОЮ В. С.

Предметом зустрічі стала актуальна проблема сьогодення – відбудова зруйнованих автомобільних доріг з використанням дешевих місцевих золошлакових матеріалів.

У результаті діяльності теплоелектростанцій (ТЕС), внаслідок спалювання вугілля, утворюється значна кількість великотоннажних відходів – золошлакових матеріалів, які є цінною мінеральною сировиною, що поділяється на декілька основних типів: зола суха, зола зволожена, золошлакова суміш та шлак паливний. За наявних методик використання та доступних технологій золошлакові відходи стають цінним ресурсом, що використовується в дорожньому будівництві. Золу виносу використовують для відсипки насипу та стабілізації ґрунтів як поступово твердіючий самостійний в’язкий матеріал та активну гідравлічну добавку.

Владислав Сергійович зазначив, що використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві дає можливість розв’язувати соціальні, екологічні, економічні проблеми територій, а також економити бюджетні кошти на будівництві доріг із дотриманням найвищих стандартів якості.

Під час зустрічі гуртківці також обговорили ефективність використання золошлакових матеріалів в основних етапах проєктування та будівництва автомобільних доріг.