PDFДрук

До Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи: що важливо пам’ятати в 37-му річницю трагедії

26 квітня − День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Це день пам’яті про саму катастрофу та загиблих в ній, а також день пам’яті та вшанування працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх, хто причетний до ліквідації наслідків аварії.

Чорнобильська аварія – найбільша у світі техногенна катастрофа – сталася в ніч на 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції. У повітря було викинуто близько 190 тонн небезпечних радіоактивних речовин, що виділялися в довкілля через пожежу, яка тривала майже два тижні. Населення м. Чорнобиля зазнало опромінення в дев’яносто разів більше, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби.

Близько трьох з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Майже 10 % території, що зазнала прямого радіаційного ураження, 160 тис. людей із 170 населених пунктів, яким довелося покинути рідні оселі та переїхати в інші міста.

Через 37 років після трагедії на атомній електростанції з’явилася нова загроза через війну, яку розв’язала Росія проти України.

Бібліотека Класичного фахового коледжу запрошує доєднатися до Дня пам’яті й відвідати книжкову виставку «Реквієм по Чорнобилю» та інформативний стенд, що розміщені в читальній залі.