PDFДрук

Тренінг з мінної безпеки: інформаційно-роз’яснювальна зустріч

26 квітня 2023 р. співробітники Класичного фахового коледжу СумДУ стали учасниками тренінгу, який провели представники Міжнародної гуманітарної організації HALO TRUST, зокрема фахівець з надання інформації ДУЛІНА Катерина. До речі, ця організація працює в Україні ще з 2015 р. та проводить не тільки навчання, а й розмінування.

Темою заходу була розмова про принципи безпеки під час збройного конфлікту та ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

Коледжани дізналися про маркування ділянок розмінування, офіційні попереджувальні знаки, ризики, пов’язані з вибухонебезпечними речовинами, захованими у звичайні предмети, ознаки небезпечних територій, а також шкоду від різних видів вибухонебезпечних залишків бойових дій. Також було наголошено, що в разі виявлення підозрілої знахідки чи покинутої військової техніки слід відійти на безпечну відстань (від 20 м і більше) і – головне – повідомити фахівців із ДСНС, зателефонувавши за номером 101.

Сьогодні в нашій країні триває війна. Територія держави забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. Звісно, через це постійно зростає небезпека травмування та загибелі людей внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами. Тому, переконані, такі зустрічі з інформування та навчання щодо попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, є надзвичайно актуальними.

Окрім здобутих життєво необхідних знань, кожен присутній отримав інформаційні матеріали, а також подарунок у вигляді магніту з відповідним тематичним малюнком.

Щиро дякуємо представникам Міжнародної гуманітарної організації за надання корисної інформації, що може зберегти наше життя у воєнний час, за наочні приклади та фахові відповіді на поставлені запитання.