Застосування сучасних методів і геодезичних приладів при зйомках місцевості, будівництві, ремонті споруд та транспортної інфраструктури: гостьова лекція для здобувачів освіти коледжу

19 березня 2024 р. викладачка Класичного фахового коледжу СумДУ Тетяна ТАРАСЕНКО організувала гостьову лекцію в онлайн-форматі, до якої долучилися здобувачі освітнього ступеня фаховий молодший бакалавр спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійні програми «Будівництво, експлуатація та ремонт автомобільних доріг і аеродромів», «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»), 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування»), а також освітнього ступеня молодший бакалавр спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія (освітньо-професійна програма «Будівництво та експлуатація будівель і споруд») і 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 «Професійна освіта. Будівництво та зварювання» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання»).

На зустріч були запрошені викладачі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету – Євген ДОРОЖКО, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри «Проєктування доріг, геодезії і землеустрою», та Гор САРКІСЯН, кандидат технічних наук, доцент. Тема гостьової лекції – «Застосування сучасних методів і геодезичних приладів при зйомках місцевості, будівництві, ремонті споруд та транспортної інфраструктури».

Під час лекції Євген Вікторович ознайомив присутніх із пріоритетами розвитку геодезичної справи при зйомках місцевості для проєктування нових споруд чи доріг, під час будівництва, ремонту чи відновлення існуючих споруд та елементів транспортної інфраструктури. Він наголосив, що з розвитком геодезичних приладів відбувається вдосконалення методів збору даних і розрахунків. Для прикладу Гор Саркісович детально розповів здобувачам освіти про роботу лазерного 3D-сканера, за допомогою якого виконується сканування будівлі, мосту чи місцевості загалом. Прилад треба лише налаштувати, а дані з оточення він збирає самостійно, після чого формується 3D-модель, з якої вже можна зробити обрахунки обсягів робіт і виконати проєкт зйомки місцевості, будівництва чи ремонту об’єктів.

Також викладачі університету представили супутникові системи для зйомок і особливості застосування квадрокоптерів. Євген ДОРОЖКО зауважив, що всі ці прилади і методи мають вагоме значення як для виконання завдань спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія, 015 Професійна освіта. Будівництво, так і для 193 Геодезія та землеустрій, зокрема підбір приладів та методів зйомок, обробка польових даних, розробка проєктів для будівництва чи ремонту, проєктування ділянки місцевості тощо.

Здобувачі освіти коледжу були захоплені та вражені новою цікавою інформацією, яку вони дізналися під час гостьової лекції, адже це майбутнє обраних ними професій.

Дякуємо спікерам за змістовну лекцію. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю між нашими закладами освіти.