«От де, люде, наша слава, слава України»: здобувач освіти Класичного фахового коледжу взяв участь у Всеукраїнському краєзнавчому конкурсі з нагоди 210-ї річниці Тараса ШЕВЧЕНКА

Цього року з нагоди 210-ї річниці нашого Кобзаря для учнівської та студентської молоді вперше було запроваджено Всеукраїнський краєзнавчий конкурс «От де, люде, наша слава, слава України». Його організатором є Всеукраїнський благодійний культурно-науковий фонд Т. Г. Шевченка спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України. Цікаво, що керівник проєкту – президент Фонду Шевченка, письменниця Людмила КРАСИЦЬКА, яка є праправнучкою Тараса Григоровича по сестрі Катерині.

Метою конкурсу є формування національної свідомості, сприяння виявленню талановитих дослідників, зацікавлених у розвитку шевченкознавства, популяризації як його творчості, так і діяльності та творчості своїх видатних земляків.

На конкурс було надіслано понад 360 робіт з усієї України. Участь у цьому краєзнавчому дослідженні взяв і здобувач І курсу Класичного фахового коледжу СумДУ Олександр САВУЦЬКИЙ (5 гр.), який написав творчу роботу – нарис «Тарас Шевченко і Конотопщина» (на основі матеріалів і відповідних джерел, підготовлених викладачем коледжу Тетяною ТАРАБОЮ).

Олександр написав про славетних земляків – уродженців Конотопського краю, які були не лише вірними друзями, порадниками, а й справжніми рятівниками геніального українця під час його перебування на засланні, та про видатних істориків, краєзнавців, чиї дослідження висвітлюють шевченкознавство Лазаревських.

Інтерес до історії рідного краю, старання та ретельна підготовка молодого дослідника були відзначені сертифікатом, що вже є вагомим здобутком.

Сподіваємося, участь у такому конкурсі стане традицією для здобувачів нашого закладу освіти.

Важливо усвідомлювати, що краєзнавство – це важлива складова спадкоємності національних традицій та збереження пам’яті народу, могутній засіб пробудження національної самосвідомості, тому інтерес молоді до національних цінностей та рідної культури є вкрай значущим, особливо сьогодні, в часи повномасштабної війни.